Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

ПИСЬМЕННИК, ШАХИСТ, КОЛЕКЦІОНЕР: ПОЛТАВЕЦЬ ВОЛОДИМИР КАРПЕНКО

06.05.20, 16:32

Один із старійшин Полтавської організації Національної спілки письменників України Володимир Карпенко – автор, як стверджує він сам, єдиного в Україні багатотомного роману-епопеї (під назвою "Амба") та інших солідних і глибоких за змістом книжок. Саме його книжки найчастіше беруть читати полтавці в центральній бібліотеці міста Полтави (книги Володимира Карпенка взагалі не затримуються на полицях - як тільки одні читачі їх, прочитавши, повертають, інші відразу ж і забирають).

Зазвичай про культових письменників читачам хочеться знати більше того, що стосується творчої біографії. Наприклад, що ці письменники люблять найбільше, чим захоплюються, чи мають якесь хобі.

Хобі Володимира Карпенка доволі цікаве і, можливо, єдине в своєму роді. Раніше письменник захоплювався грою в шахи, брав участь у турнірах і чемпіонатах, здобував перемоги. Потім, зрозумівши, що це забирає занадто багато часу, потрібного йому для написання книг, він залишив ряди активних учасників шахових змагань. Але з шахами, точніше, з шаховими фігурами Володимир Пилипович не розпрощався: він зібрав цікаву колекцію шахових фігур, зроблених в різні часи. Здебільшого це шахи з різних десятиліть радянської доби. Тут і ексклюзивні випуски наборів шахів, і різноманітні фігури, зібрані Володимиром Карпенком, різні не лише за формами, а й за розмірами.

Також Володимир Карпенко зібрав колекцію різноманітних мінералів. І мінерали, і шахові фігури Володимир Пилипович розмістив у серванті за склом не абияк: навіть порядок їх розташування несе філософську концепцію.

З певного часу Володимир Карпенко перестав поповнювати свої колекції і зосередився виключно на творчості.

22 травня цього року письменникові виповниться 85 років.

Володимир Карпенко частий гість у центральній міській бібліотеці: презентує свої книжки, бере участь в обговоренні різних питань, що стосуються літературного процесу в Україні. окрім дуже серйозних суспільних тем письменника Володимира Карпенка хвилює психологія сімейних стосунків, яку він досліджує і показує читачам на прикладі героїв своїх творів.

Всі новини
План роботи
04.12.2023 – 10.12.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія