Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Паперовий голуб як символ миру

20.09.23, 08:55


21 вересня відзначатимемо Міжнародний день миру. Одним із символів цього дня вважається голуб. У країнах Сходу цей птах — священний, добрий вісник богів. Існує легенда про те, як голубки богині кохання Венери звили гніздо в шоломі бога війни Марса. Тоді він, щоб не руйнувати пташину оселю, відмовився від військових дій, які могли б принести великі людські втрати.
У християнстві голуба величають символом Святого Духа. У Біблії голуб, випущений Ноєм, приніс йому оливковий лист як символ того, що з’явився суходіл після великого потопу. Це було знаком прощення людей. У середньовіччі голуб був неодмінним атрибутом Благовіщення, Хрещення, Явлення Святого Духа та Трійці.
У квітні 1949 року проходив І-й Всесвітній конгрес прихильників миру у Парижі та Празі. Емблему конгресу намалював іспанський художник із французьким громадянством Пабло Пікассо. Це був білий голуб, який ніс у дзьобі оливкову гілочку.
На майстер-класі, що під керівництвом бібліотекарки Світлани Городинської, відбувся у бібліотеці-філії №11 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ, символічного птаха вчилися виготовляти у техніці торцювання. Це - дуже цікавий вид рукоділля, його ще називають паперовим конструюванням або паперокрученням. За допомогою тонкої палички та квадратика з гофрованого паперу роблять спеціальну «закрутку», яку наклеюють на основу. Торцівками заповнюють різні полотна: панно, контурні малюнки або створюють об’ємні вироби.
Діти із задоволенням виготовляли своїх голубів і навіть змагалися, хто швидше виконає завдання. Потім усі дружно сфотографувалися біля бібліотечної інсталяції «Україна бажає миру!».

Всі новини
План роботи
04.12.2023 – 10.12.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія