Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Олена Пчілка: мати українського націоналізму

31.07.23, 11:17


28 липня – у День Державності України – у Полтавському літературно-меморіальному музеї В.Г. Короленка пройшла чергова, проте цього разу знакова, зустріч в рамках культурно-просвітницького проєкту Інни Дідик «Земляки», присвячена письменниці, публіцистці, видавчині, громадській діячці Олені Пчілці, яку Дмитро Донцов називав матір’ю українського націоналізму. «З її виступів завжди було видно, що людина ця знає, чого хоче, і коли не каже просто, що наша мета є визволення від московського й взагалі чужинецького ярма, то це відчувається в кожному її слові... Саме вона була чи не першою самостійницею, яка стояла на цьому ґрунті непохитно», писав про неї письменник, громадський діяч, редактор «Літературно-Наукового Вісника» Юрій Тищенко (Сірий).
В ході зустрічі відбувся перегляд документальних фільмів як про саму Олену Пчілку – її сім’ю, нелегку долю, невтомну боротьбу, можна сказати, до останнього подиху, за незалежність України, так і загалом про рід Драгоманових-Косачів та його роль у становленні української державності.
В обговоренні взяли участь Олексій Новіков, голова Громадської спілки «Українська культурна спадщина»; Олександр Зозуля, директор Гадяцького ліцею імені Олени Пчілки; Світлана Лєнська, доктор наук, професор, викладачка Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка. Всі спікери наголошували на важливій просвітницькій місії даного проєкту, котрий знайомить нас з маловідомими сторінками біографії наших славетних земляків.

Всі новини
План роботи
04.12.2023 – 10.12.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія