Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Нова обкладинка улюбленої книжки очима найвдячніших читачів – дітей

17.03.21, 10:16

Полтавська міська централізована бібліотечна система, у співпраці з талановитими учнями та викладачами Полтавської дитячої художньої школи, долучилась до конкурсу журналу “Джміль”, який проходитиме за підтримки Фундації Дарини Жолдак.

Яким є справжнє обличчя книги? Яскравим обличчям книги, журналу є, звісно ж, обкладинка. Спершу ми бачимо саме обкладинку. Завдяки їй кожен читач майже стовідсотково зацікавиться — візьме книжку до рук, погортає, роздивиться ілюстрації й урешті-решт порине у читання.

Створити гарну обкладинку непросто: треба добре знати зміст книжки, вміти виділити головне і придумати, як передати це в одному малюнку. Завдання непросте. Створюють обкладинки справжні митці – художники-ілюстратори. За допомогою цього конкурсу юні читачі зможуть уявити себе художниками-ілюстраторами, намалювати власні обкладинки для улюблених книжок і взяти участь у Конкурсі.

1

Як створити вдалу обкладинку?

  • Розгляньте обкладинки різних книжок та проаналізуйте їх складові елементи (зображення, назва твору, імена автора й ілюстратора, назва видавництва).
  • Зверніть увагу на те, де розташовано текст, а де зображення.
  • Вирішіть, що ви хочете намалювати, а що написати. Як ви все це скомпонуєте на палітурці? Продумайте майбутню композицію.
  • На власний смак доберіть кольори, які гармонійно поєднуються, і беріться до роботи.
  • Зауважте: інколи варто створити кілька варіантів оформлення, аби зрештою обрати один.
2
Всі новини
План роботи
08.08.2022 – 14.08.2022
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія