Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

НЕЗВИЧАЙНІ СВЯТА ТРАВНЯ

19.05.20, 11:20

По всьому світу щодня відзначається багато незвичайних свят. В основному це свята, придумані людьми, які намагаються поглянути на життя з нестандартної точки зору, привнести більше свіжості і натхнення в повсякденну рутину або просто повеселитися. Ці свята часто засновані на речах і явищах, які більшість людей вважають тривіальними і не гідними того, щоб їм присвячувати окремий день. Але насправді, в багатьох випадках вони дійсно того варті. Виберіть дивні свята, які сподобаються вам, і урізноманітніть ними свою повсякденність, або насолоджуйтеся всіма підряд разом з нашим списком самих незвичайних і дивних свят другої половини травня.

19 травня - День травневого сонця.

20 травня – День, щоби стати мільйонером. Ми знаємо, що ви лише чекаєте слушного моменту. Не дякуйте! Працюйте! І у вас все вийде! Ось три способи для цього:

- заробляйте в інтернеті! Ви можете бути адміністратором сторінки відомої людини, створювати розважальні пабліки, робити їх популярними, а потім продавати, писати відгуки та коментарі на замовлення і ще багато інших варіантів.

- заробляйте власними знаннями. Ви можете викладати по скайпу, проводити тренінги, продавати знання у вигляді навчального курсу. Головне – повірити в себе та свої сили і знання. Розповідати ж можете що завгодно: шкільні предмети для дітей, або ж ділитися досвідом у сфері власного фаху.

- третій спосіб, незвичний, але найпростіший: виграти гроші, приймаючи участь в акціях та розіграшах. Таким чином ви зможете без зусиль стати багатим всього за один день. Не вірите? А дарма, адже саме таким способом прості люди часто стають мільйонерами. Хоча в нашій країні далеко не всі вірять у таке диво, люди продовжують вигравати і отримувати омріяні призи.

21 травня - День вишиванки. Відзначають в третій четвер травня. Щорічно у третій четвер травня українці та друзі України в усьому світі відзначають День вишиванки – одне з найбільш самобутніх свят, присвячених розквіту української культури. За традицією, в цей день всі охочі приходять на роботу або навчання у самому пізнаваному елементі українського костюма – у вишиванці. По всьому світу проводяться святкові ходи, акції та флешмоби в підтримку української культури.

Історія української вишиванки налічує близько тисячі років. Традиція її носіння ріднить її з традиціями інших слов’янських народів, до національних костюмів яких також входять вишиті сорочки з орнаментом. Вишиванка протягом багатьох століть використовувалася українцями в повсякденному гардеробі, але водночас сприймалася як оберіг – символ здоров’я та краси. Вважалося, що орнамент вишиванки захищає від недобрих поглядів, невдач та хвороб. Новонародженим дітям першу вишиванку шили матері або бабусі, читаючи молитви за здоров’я малюка. Дівчата шили вишиванки і до свого весілля – в якості приданого. Відомо, що українські чумаки, які проводили життя в довгих мандрах, довіряли шиття своєї вишиванки лише одній обраній дівчині.

22 травня - День покупки музичного інструменту:

Музико, ти неначе дивна сопілка,

То звеселяєш, то хвилюєш нас.

Пишалися тобою Леся Українка

Й благословенний батько наш Тарас.

І лине музика по світу,

Заходить в серце й душу з ранніх літ.

Звучить вона, мов пташка світанкова,

Що гордо лине в свій стрімкий політ. Світлана Тельнюк

23 травня- День щасливої монетки. Монети на удачу давня традиція. В Європі їх називають «щасливі золоті янголи», в Америці — «французькі янголи» — монети, що, як вважають їх власники, приносять удачу. В Україні в Діамантбанку продається за 2400 грн. срібна пам’ятна монета «Народжений бути щасливим» номіналом 1 $, яка призвана нагадати батькам про щиру радість від появи на світ їхнього малюка. Сімейна скарбничка дитини, впевнені у банку, візьме початок з цієї монети – на добру й щасливу долю!

24 травня - День тіари. На момент своєї появи тіарою називали перський головний убір у вигляді високої шапки. У сучасному світі тіара - трійчаста корона папи римського з хрестом зверху. А ще тіара - це коштовна, декоративна корона, яку традиційно носять жінки під час урочистих випадків, особливо якщо дрес-код - біла краватка. Сучасні дівчатка мріють про корону-тиару Рапунцель, яка особливої популярності набула завдяки екранізаціям казок братів Грімм Рапунцель і класичним лялькам Рапунцель - які скопійовані з головної героїні однойменного диснеївського мультфільму.

25 травня - Національний день танцю чечітка в США (National Tap Dance Day) - офіційне свято. Відзначається з 2004 року. Чечітка - різновид танцю, характерною особливістю якого є ритмічна ударна робота ніг.

26 травня - Всесвітній день Лінді-хоп (афроамериканський танець, що з’явився в Нью-Йорку в 1920-х - 1930-х роках).

27 травня - День целофанової стрічки. Американець Дік Дрю запатентував свій винахід - прозору клейку стрічку - скотч, виготовлену з каучуку, масел і смол на целофановій основі. Спочатку його використовували для обгортки харчових продуктів, але в роки Великої Депресії з’явилося чимало інших способів використання прозорої клейкої стрічки на роботі і вдома: від запечатування одягу до зберігання розбитих яєць. На сьогоднішній день у родині скотчів налічується понад 900 найменувань, які відрізняються за шириною, прозорістю і клейкістю, бувають прозорими і кольоровими, з написами і без них. Випускається навіть двостороння клейка стрічка. Існує навіть хірургічний скотч,призначений для тимчасового закріплення внутрішніх тканин і часткового притискання кровоносних судин. У сучасному світі скотч використовують також для створення своєрідних картин і скульптур. У такому незвичайному вид мистецтва застосовують кольорові напівпрозорі стрічки різної ширини.

29 травня - День «Покладіть подушку в холодильник». В цей день рекомендується потримавши подушку в холодильнику, покласти її ненадовго на обличчя і полежати на спині хвилин 15-20. Ви не тільки відпочинете і підбадьоритеся, але і зможете освіжити шкіру, зробите менш помітними мішки під очима. (Рекомендація для всіх жінок!)

30 травня - День «Полий квіти» (як часто ми забуваємо про це!); «Міжнародний день обіймів вашої кішки».

31 травня - Всесвітній день блондинок. У суворому світі, яким ще й досі правлять чоловіки, блондинки - героїні безлічі анекдотів, заручниці перекису водню та перукарського мистецтва, невинні жертви гламуру, володарки соляріїв і силікону, улюблениці справжніх джентльменів і власниці гіпержіночої логіки, а втім… існують на світі справжні, тобто нефарбовані, блондинки, і це переважно жительки Скандинавії та Прибалтики. Так, у Фінляндії – найбільше білявих жінок. І це прекрасно. І не такі вони вже й примітивні!

Згідно офіційної версії походження свята, його ініціаторами виступили американські блондинки-адвокати, яких колеги-чоловіки не сприймали як рівних, перешкоджали їх кар’єрному зростанню, натякаючи на низький рівень інтелекту в своїх білоголових жінок-колег. І коли блондинкам набридло постійно терпіти образливі жарти з приводу кольору волосся, вони і вирішили боротися за свої права шляхом заснування свята на свою честь. За іншою версією, свято виникло після виходу в прокат в 2001 році американської комедії «Блондинка в законі», яка і послужила поштовхом до створення свята. Через два роки воно здобуло популярність і в інших країнах.

Чимало білявок зачарували світ та залишились в історії мистецтва саме із таким кольором волосся. Ще за життя вони стали успішними і заможними. А декотрі – справжніми легендами. Український Новий канал навіть досить вдало адаптував голландське шоу «Beat the blondes» - «Хто проти блондинок?», яке користується популярністю у чималої глядацької аудиторії.

Всі новини
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія