Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Незламні та хоробрі: письменники у ЗСУ. Гліб Бабіч

21.03.23, 10:28

«Коли смерть присяде на бруствер, спитає – «Ну що тут ти?»
Коли нас, як тісто, місить вогняний вал,
Я не стану смикати Бога - вийду в канал арти.
У піхоти з артою і Богом - зАвжди прямий канал»
Працівники сектору соціокультурної діяльності Центральної бібліотеки ПМТГ у дописах продовжують знайомити читачів з незламними та хоробрими сучасними письменниками у лавах ЗСУ, одним яких є Гліб Бабіч. Особливо у такий день, адже сьогодні світова спільнота відзначає Всесвітній день поезії.

Гліб Бабіч - поет, військовий і волонтер. Автор збірки «Вірші та пісні».
Дитинство та юність минули у Миколаєві. Займався бізнесом, мав власну звукозаписувальну студію, в якій працював з 12 років, там записувалися не лише українські, а й закордонні музиканти, писав тексти пісень. Загалом написав понад 500 поезій і пісень. Відомий як автор текстів для гурту «Kozak System». У 2022 році «Kozak System» випустили кліп на ще одну пісню на слова Бабіча – «Мольфар». Разом з цим гуртом Гліб Бабіч написав також пісні «Сила і зброя», «Досить сумних пісень», «Свобода наче любов», «Ті, що тримають небо над Різдвом».
2021 року видавництво «Білка» видало двомовну поетичну збірку «Вірші та пісні», під обкладинкою якої зібрано твори автора, написані впродовж багатьох років, де вийшла його книжка віршів.

У 2014 році пішов добровольцем в АТО, мав позивний «Лєнтяй». З початком російської збройної агресії на сході України 2014 року став на захист Батьківщини. Протягом наступних п’ять років перебував у лавах ЗСУ. Повернувшись із фронту, став співзасновником волонтерської ініціативи «ResPublica. Брати по зброї».
Після початку повномасштабного вторгнення повернувся до військової служби. Загинув наприкінці липня 2022 року під час виконання бойового завдання. Разом з побратимами підірвався на протитанковій міні неподалік від Ізюма на Харківщині.

Відеокліп на пісню «Не покинь», учасники гурту «Kozak System» презентували вже після загибелі Гліба Бабіча, вони присвятили його пам’яті.
Ірина Геращенко згадує його волонтерську діяльність: «Мені здається, немає такої бригади, де б він не побував, куди б не привіз допомогу... Настільки справжній, що коли брався за щось - облаштування військового побуту, розвідка, бій, організація відрядження, волонтерство, акція, військове завдання - ми знали, що все буде чудово».

Всі новини
План роботи
27.11.2023 – 03.12.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія