Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Небанальний Шевченко

10.03.23, 10:00

Він народився на українській землі, під українським небом, проте став поетом усієї планети. Слово Шевченка не знає меж і кордонів. Воно летить туди, де люди прагнуть волі, щастя і свободи.

Здавалося б, що нового можна сказати про Тараса Шевченка. Хоча з огляду на те, як щоразу з’являються нові роботи з осмисленням його творчості та місії, можна вкотре стверджувати: Шевченко надзвичайно глибокий і, як завжди, актуальний. Про це йшла мова з учасниками літературної вітальні «Небанальний Шевченко», що відбулася в Центральній бібліотеці Полтавської МТГ саме в день народження поета.

Присутні з цікавістю ознайомилися з маловідомими фактами про Кобзаря, переглянули ряд відеосюжетів, в яких сучасні письменники, поети, музиканти засобами мистецтва переосмислюють творчість Тараса Шевченка та його особистість.

Багато емоцій викликав перегляд галереї осучаснених образів Тараса Шевченка у вуличній та інтернет-культурі та ознайомлення з серією постерів проєкту ілюстратора Олександра Грехова та Національного музею імені Тараса Шевченка «Квантовий стрибок Шевченка». А ще – слухали всім відомий «Заповіт», виконаний різними мовами.

Впродовж останніх років все частіше можна почути Шевченкові вірші, виконані під гучну рок-музику чи танцювальні мотиви. Тож познайомилися і з піснями сучасних українських виконавців, зокрема, гуртів «Скрябін», «Тартак», Бандурбенд, «KOBZAR» на слова великого поета.

Таким чином, всі учасники заходу по-новому або ж взагалі вперше по-справжньому відкрили для себе Шевченка актуального та модного
Всі новини
План роботи
27.11.2023 – 03.12.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія