Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Науковці, музейні працівники, студенти та викладачі розглянули проблеми сучасного перекладознавства

21.04.17, 11:20

20 квітня 2017 р. у Полтавському літературно-меморіальному музеї І.Котляревського відбулось секційне засідання “Сучасні проблеми перекладознавства” у межах проведення Міжнародної науково-практичної конференції “Інноваційний потенціал та правове забезпечення соціально-економічного розвитку України”, організованої кафедрою перекладу та іноземних мов Полтавського інституту економіки і права.

Наголосивши на тому, що знання іноземних мов та досконале володіння навиками перекладу є основою комунікації та міждержавних стосунків у сучасному світі, голова секційного засідання, професор кафедри перекладу та іноземних мов Демченко Надія Олександрівна закликала до поглибленого розгляду заявленої проблематики.

На засіданні виступили науковці та викладачі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, студенти Полтавського інституту економіки і права, науковці Полтавського літературно-меморіального музею І.Котляревського. У своїх повідомленнях вони розкрили особливості перекладу юридичних, дипломатичних, наукових та художніх текстів, роль країнознавства у розумінні специфіки кожного регіону.

Провідний науковий співробітник музею І.Котляревського Стороха Є.В. виступила із науковою розвідкою “Іван Котляревський у перекладах”, де висвітлила шлях творчого доробку українського поета-класика до європейського читача — про переклади чеською, польською, словацькою, болгарською, англійською, німецькою, румунською, молдавською, грузинською, узбецькою, російською мовами.

Науково-практична конференція засвідчила високий рівень викладання іноземних мов у Полтавському інституті економіки і права, аналітичні здібності студентів, виявила рівень зацікавленості вивчення мов та культур різних народів.

Всі новини
План роботи
05.09.2023 – 12.09.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія