Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

"Нарешті я побачив в Україні бібліотеку... до яких звик у західних університетах"

10.03.21, 10:29

6 березня у бібліотеці-філіалі №4 відбулася зустріч із відомим українським правником та громадським активістом Геннадієм Друзенком. З гостем говорили багато про читання, книги; разом шукали відповіді на «чому молодь ігнорує бібліотеки», а дорослі вважають, що сучасні діти не хочуть читати.

Геннадій Володимирович - цікавий співрозмовник, чудовий аналітик, який навчався і працював у Великій Британії, Італії, Німеччині, Америці. Багатий на спогади та досвід гість ділився думками, спонукаючи до відвертої розмови слухачів: чому Конституція України вичерпала свій ресурс, чому нашій країні потрібна нова Конституція та чи зможемо ми навчитися поважати свою Конституцію так, як американці свою.

1

«От дивіться, якщо американці говорять про конституцію, то це для них такий же символ державності і святиня, як прапор, гімн. Коли вони говорять про те, хто керує Сполученими Штатами, то це - конституція, а не президент. Конституція вища за президента».

Чи всі погодилися, що «в Україні Конституцію не знають, її не шанують, до неї не апелюють, як до гаранта прав і свобод» - не знаю. Але шкода, що її не знають, боляче, що до неї байдужі.

Дякуємо Геннадію Володимировичу за цікаву розмову, за подарунок – книгу-відкриття, за відгук у фейсбуці про поїздку до Полтави. Це надзвичайно приємно! «За два дні я прочитав дві лекції, дав три інтерв’ю на місцевих телеканалах, одне - на радіо, провів зустріч в бібліотеці (нарешті я побачив в Україні бібліотеку, яка нагадала мені про університетські книгозбірні, до яких я звик у західних університетах!)… Бібліотека, якій я подарував мою улюблену книжку "Довгий шлях до свободи" Нельсона Мандели – яскравий приклад, як радянський рудимент, забитий нікому не потрібною макулатурою, перетворити на осередок просвітництва та культури з мотивованими працівниками та вдячними відвідувачами».

І насамкінець: подарована книга – це справжнє одкровення Нельсона Мандели, надто «яскраві паралелі з новітньою українською історією», за словами Геннадія Друзенка. Надто влучними та глибокими є оцінки людини-легенди: «Правда полягає в тому, що ми ще не вільні, ми просто здобули свободу бути вільними… Бути вільними - це не просто скинути кайдани, а жити так, щоб поважати й збільшувати свободу інших».

2

Всі новини
План роботи
24.01.2022 – 30.01.2022
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія