Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

На захист краю свого стали, закрили його, мов щитом

12.03.21, 09:33

День добровольця (14 березня) в нашій незалежній державі встановлено рішенням Верховної Ради України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості. Ця дата вибрана не випадково: саме 14 березня 2014 року прямо з Майдану перші добровольці вирушили на тренувальну базу у Нових Петрівцях, що під Києвом, а далі – на Схід. Внесок першої хвилі добровольців важко переоцінити - саме добровольчі батальйони дали змогу провести мобілізацію і підготувати їм професійну заміну.

1

Перші роки неоголошеної війни були важкими для нашої держави. Сьогодні, споглядаючи на ті події, можна із впевненістю відзначити одну із вирішальних ролей саме добровольчих батальйонів у відстоюванні територіальної цілісності та суверенітету України. Показовим є й той факт, що серед добровольців різних батальйонів були і є не тільки українці, а й наші побратими з інших країн.

Загалом у воєнному конфлікті на сході країни брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. Переважна більшість із них згодом перетворилася на військові частини силових структур.

Серед бійців-добровольців є багато талановитих митців - письменники, поети, сценаристи, режисери, художники, які відобразили на папері та екрані свої емоції, переживання, враження. Це є сучасним літописом тривожних подій та боїв на сході України. В бібліотеках міста сьогодні можна прочитати книги, які зображують події, що відбувалися в зоні АТО: Віталія Запеки, Валерія Макеєва, Олега Болдирєва, Ганни Волкової, Олени Задорожної, Сергія Лойка, Руслана Горового та багатьох інших.

Добровольці були першими, хто став на захист держави, коли ворог прийшов на нашу землю. Вони стали символом героїзму та справжнього патріотизму.

2

Колектив загону волонтерів «Невтомних бабусь», який функціонує при бібліотеці-філіалі № 7 Полтавської МЦБС, довгий час допомагає і допомагав добровольцям в зоні проведення АТО (ООС): виробляли власноруч маскувальні сітки, маск-халати, килимки, необхідні речі для хлопців на сході країни. Це підтримка і вдячність волонтерів бійцям на передову. В свої роботи вони вкладають любов, затишок, підтримку.

Всі новини
План роботи
08.08.2022 – 14.08.2022
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія