Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Мої права - моя фортеця

10.12.20, 08:47

Діти - це наші послідовники, наше майбутнє: хтось талановитий художник, інший - геніальний винахідник, а третій - справедливий суддя. Як казав Оскар Уайльд: «Кращий спосіб зробити дітей хорошими - це зробити їх щасливими». Такого «щастя» можна цілком досягти, створивши систему норм, які б гарантували права дітям. Ці права трохи ширші, ніж у дорослої людини, в зв’язку з тим, що дитина потребує більшого захисту.

Організація Об’єднаних Націй у Всесвітній декларації прав людини проголосила, що діти мають право на особливий захист, турботу і допомогу.

Законодавство України також гарантує дитині певні права та свободи, що підтверджується такими документами, як Конституція України; Довгострокова програма поліпшення становища жінок, сім’ї, охорони материнства і дитинства; Концепція державної сімейної політики; Закон України «Про попередження насильства в сім’ї»; Закон України «Про охорону дитинства», Сімейний кодекс тощо.

Зокрема, Закон «Про охорону дитинства», визначає піклування про дітей «як стратегічний загальнонаціональний пріоритет і з метою забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, всебічний розвиток та виховання в сімейному оточенні встановлює основні засади державної політики у цій сфері, що ґрунтуються на забезпеченні найкращих інтересів дитини».

У житті, на жаль, можуть траплятися випадки, коли твої права будe порушувати інша людина або група осіб, чи організація, фірма, підприємство тощо. Тому знову звертаємось до важливості знань про свої права та умінь ними користуватися для захисту.

Ситуації порушення прав дитини проявляються тією чи іншою мірою у кожній країні світу. На шляху до нових перетворень Україна також стикається з такими випадками - це експлуатація дітей, торгівля дітьми, насильство, соціальне сирітство... Жахливо, що вони набирають дедалі більших масштабів і нових форм і становлять значну суспільну загрозу. Тому необхідно бути обережним, щоб не потрапити у такі ситуації, а при нагоді і допомогти своїм товаришам їх уникнути.

Бібліотекарі бібліотеки-філіалу №3 підготували для своїх маленьких користувачів віртуальнй перегляд–пораду на прикладах казкових героїв про права та обов’язки дітей.

#16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА

Всі новини
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія