Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Міжнародний день музеїв у Полтаві

16.05.17, 16:21

Полтава – місто музеїв, різнопланових за своїм видовим змістом, з багатою, подекуди, унікальною фондово-експозиційною колекцією рівня національного значення, з інноваційними підходами в екскурсійній діяльності та щиро відкритих до своїх багаточисельних відвідувачів. На менш ніж трьохсоттисячне місто, в Полтаві шість державно/комунальних музеїв. Музеї міста занесені до Державного реєстру пам’яток національного значення України. Завдяки, у т.ч. і, багатій історико-культурній спадщині музеїв міста, Полтава включена до Списку історичних населених місць України.

Відзначають Міжнародний день музеїв за рішенням Міжнародної ради музеїв щорічно з 1977 року 18 травня. Відзначення відбувається тематичне, нинішнього 2017 року – «Музеї і суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване». Дана тема як ніякому іншому підходить Полтавському літературно-меморіальному музею Володимира Короленка. Його громадська діяльність, діяльність правозахисника на зламі століть кінця ХІХ – початку ХХ-го яскраво ілюструє позицію свідомого громадянина, що перебуває на захисті людяності.

Вагомий внесок у справі збереження, примноження та популяризації історико-культурного надбання музеями базової мережі закладів культури Полтави був відзначений Подяками від міського голови трудовим колективам полтавським музеям. Традиційно відвідувачі музеїв 18 травня мають можливість безоплатно потрапити до полтавських музеїв, оскільки останні в своє професійне свято працюють в режимі «відкритих дверей

Всі новини
План роботи
05.09.2023 – 12.09.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія