Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Міжнародний день музеїв 2017

19.05.17, 09:52


18 травня світова спільнота святкує Міжнародний день музеїв. З нагоди його відзначення, у Полтавському літературно-меморіальному музеї імені Володимира Галактіоновича Короленка відбулися урочистості.

Аби разом відзначити особливе свято для усіх музейників, на захід запросили директорів музейних закладів базової мережі закладів культури м. Полтави та інших діячів цієї галузі.

Щороку Міжнародний день музеїв є тематичним. Так, цьогоріч свято присвятили таємничості минувшини: «Музеї і суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване». Тож, зовсім не дивно, що свято відбулося саме в музеї-садибі Володимира Короленка – провідника ідеї гуманізму, поборника людської гідності в роки зламу стереотипів, людини, яка ніколи не замовчувала правду.

Звернула своє слово до присутніх та передала вітання від міського голови Олександра Мамая його заступник Світлана Тарашевська:

– Всі наші досягнення і добра слава «музейного міста» стали можливим завдяки вам, шановні музейники. Це свято об’єднує 102-х близьких за духом людей. Ви своєю щоденною працею не даєте зачерствіти суспільству, втратити зв’язок між поколіннями, вкотре доводячи, що Полтава – місто музеїв з багатовіковою традицією, унікальних за своєю суттю та змістовним наповненням.

До комунальної сфери міста належать 5 музеїв, в яких зберігається понад 30 тис. експонатів матеріальної та духовної спадщини, віднесених до загальнонаціонального музейного фонду України. За своєю кількістю це найбільший показник серед так званих «міст трьохсоттисячників» (Черкаси, Хмельницький, Житомир, Суми та ін..).

– Це престижно і, водночас, для міської влади надзвичайно відповідально, – зауважила заступник міського голови Світлана Тарашевська. – Адже розвиток музейної галузі – один із пріоритетів гуманітарної сфери Полтави.

За сумлінну працю, високий професіоналізм, дбайливе ставлення до історико-культурної спадщини міста Полтави, збереження і примноження національного культурного надбання трудові колективи музеїв міста були нагороджені Подякою міського голови. Окрім почесних нагород, кожен заклад отримав сертифікат на отримання спеціальної оргтехніки.

Під час заходу своє мистецтво присутнім дарували учасники аматорського театру «Антракт», які зіграли фрагмент з оповідання-трагедії «Полонені» Володимира Короленка. А зачарувала піснею акторка Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Миколи Гоголя Вікторія Ягодка.

Довідково:

Протягом 2016 року музейні установи міста загалом відвідали 115 тисяч 944 туристи. Загальна кількість екскурсій, проведених в музейних установах протягом минулого року – 4 тисячі 596 екскурсій. Показано тематичних виставок – 165. Протягом минулого року спецрахунки музейних установ наповнились на більш ніж 915 тисяч.

У музеях Полтави зберігається понад 30 000 тисяч експонатів, що належать національному музейному фонду.

Всі новини
План роботи
05.09.2023 – 12.09.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія