Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Міста-рекордсмени: найцікавіші факти про міста світу

02.11.20, 11:31

31 жовтня - Всесвітній день міст, встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН у 2013 році.

У зв’язку з цим бібліотекарі бібліотеки-філіалу №9 підготували свій перелік міст-рекордсменів у дуже різних категоріях та створили тематичну відео презентацію.

- Першим містом-мільйонником став Рим, сталося це близько 2 тисяч років тому.

- Містом з найвищою якістю життя визнаний австрійський Відень.

- Місто Ушуайя в Аргентині — найпівденніше місто в світі. Він розташований на Вогняній Землі. Звідси до Антарктиди 1000 кілометрів.

- Австралійське місто Сідней — найбільше місто за займаною площею в світі, яка становить 12144,6 квадратних кілометри.

- Найбільшою міською агломерацією вважається японська «Токіо-Йокогама», яка вміщує в себе 37 мільйонів 126 тисяч жителів.

- Найстильнішим містом, на думку журналу «Forbes», вважається англійський Лондон. До речі, в Лондоні є свій аналог Нью-Йоркської ділової вулиці Уолл-стріт, називається вона Ломбард-стріт.

- Найчистіше повітря серед всіх столиць світу можна вдихнути на повні груди в Тхімпху, столиці Королівства Бутан, маленької країни, в Гімалаях.

- Найхолодніше місто в світі — Оймякон, він же Полюс холоду, де є постійне населення. Температура тут сягає 71.2°C.

- Швейцарія ніколи не відрізнялася дешевизною, а Цюріх вважається найдорожчим містом у світі.

- Найбільш густонаселеним містом світу є Шанхай — китайське місто. Тут живе понад 24 мільйонів чоловік. Щільність населення - 6000 осіб на кв/км.

- Найпівнічніше місто планети — норвезький Лонгйір. Він є адміністративним центром архіпелагу Шпіцберген.

- Місто Мехіко в Мексиці — найбільший в світі по протяжності. Щоб подолати Мехіко по прямій, доведеться пройти понад 200 кілометрів.

- Найстарішим містом в світі вважається Єрихон, розташований у Палестині, на березі річки Йордан. Він був заселений близько 9 тисяч років тому. Точний його вік встановити поки не вдається.

- Окленд - один з найбільших міст нової Зеландії, що знаходяться на Північному острові і вважається найвіддаленішим на Землі. Відстань до найближчого міста-мільйонника Сіднея звідси 2168,9 км.

- Найвищим містом світу вважається Ла-Ріконада, що знаходиться в Перуанських Андах на висоті 5130 м над рівнем моря. Незважаючи на суровий клімат та недостачу кисню, тут проживають 50 тис осіб.

Варто згадати ще про одну номінацію - найрідніше місто. І тут для нас, звісно ж переможе те, де знаходиться наш будинок, а ще - улюблена бібліотека! Координати нашої філії в Полтаві такі: широта - 49.5953, довгота - 34.5262. Зустрінемось!

Всі новини
План роботи
26.02.2024 – 03.03.2024
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія