Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

МІСІЯ ДОБРИХ СПРАВ

19.08.20, 08:37

Збройні конфлікти, стихійні лиха, пандемії та інші надзвичайні ситуації постійно загрожують життю і здоров’ю людства. Руйнується усталений ритм життя і мільйони людей залишаються позбавленими всього, потребуючи елементарного: води, продовольства, даху над головою та медичної допомоги. Самотужки їм складно знайти вихід з кризової ситуації.

Найпершу допомогу постраждалим у більшості випадків надають співробітники гуманітарних місій. Ці люди втілюють найкраще, що є в людській природі, але їхня праця небезпечна. Дуже часто їм доводиться діяти в найнебезпечніших точках планети, щодня вони змушені долати численні проблеми та перепони. І часто гуманітарні працівники платять за це величезну ціну – вони стикаються з переслідуваннями, залякуваннями, викраденнями і навіть вбивствами.

19 серпня весь світ відзначає Всесвітній день гуманітарної допомоги, віддаючи шану тим, хто самовіддано допомагає іншим людям. Цей день було проголошено пам’ятною датою Генеральною Асамблеєю ООН 11 грудня 2008 року. Дата обрана в пам’ять про жертв, які загинули у 2002 році в Багдаді під час вибуху в штаб-квартирі ООН.

З часом цей день перетворився на глобальну кампанію з відзначення ідеї гуманітарної допомоги та підтримки гуманнішого світу.

Коли люди гуртуються – біда відступає. Першою документально зафіксованою гуманітарною допомогою була підтримка наприкінці 70-их років ХІХ століття населення Північного Китаю, яке потерпало від Голодомору. Завдяки активності британця Тімоті Річарда було створено спеціальний міжнародний комітет, який займався збором грошових коштів при підтримці дипломатів, підприємців та місіонерів…

Співробітники бібліотеки-філіалу № 1 Полтавської МЦБС підготували відеоролик до Всесвітнього дня гуманітарної допомоги «Місія добрих справ». Пропонуємо вам переглянути його та віддати шану тим, хто втратив життя, працюючи у сфері гуманітарної допомоги, а також тих, хто продовжує надавати допомогу мільйонам людей, які її потребують…

Всі новини
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія