Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Мирослав Мороз – патріарх української літературної бібліографії

23.01.23, 12:41

17 січня виповнилось 100 років від дня народження науковця, котрого можна назвати не інакше як людиною із когорти подвижників. Без його наукових праць не обходиться жоден дослідник української літератури ХІХ-XX ст.
Мирослав Олександрович Мороз – патріарх української літературної бібліографії.
Він – львів’янин за місцем народження та отримання середньої та вищої освіти. 1944 р. був мобілізований до лав Червоної Армії, воював на 4-му Українському фронті, отримав серйозне поранення в голову. Довго лікувався. Перед захистом дипломної роботи у Львівському університеті був заарештований і засуджений до 25 років ув’язнення за звинуваченням у належності до ОУН. Покарання відбував у таборах Караганди та Воркути. 1955 р. – амністований, 1965 р. – повністю реабілітований. Відтоді працював на різних посадах у провідних бібліотеках Львова, зокрема у Львівській науковій бібліотеці АН України.
Головний науковий напрямок М. О. Мороза – бібліографічні дослідження. Він уклав бібліографічні літописи долі І. Котляревського, Лесі Українки, І. Франка (у 3-х тт.). Його стиль – це наукова скрупульозність та виняткова правдивість фактів, високий ступінь наукової обробки матеріалів, що подаються у покажчиках.
Старша донька вченого Дарина Гонтарева (Мороз) передала до музею І.П. Котляревського значну частину його архіву, пов’язану із формуванням покажчика «Іван Котляревський» – листи до архівів, бібліотек, спілкування з попередніми поколіннями музейників України. Ці матеріали дуже збагатили фондову та архівну збірки музею.

Всі новини
План роботи
30.01.2023 – 05.02.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія