Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Маленькі великі історії. Сергій Осока

11.11.20, 11:35

Ще 2015 року у «Видавництві Старого Лева» вийшла збірка поезій полтавця Сергія Осоки – «Небесна падалиця», а 2016-го – і перша прозова збірка «Нічні купання в серпні»…

Відтоді нові історії можна було прочитати лише на блозі та особистій FB-сторінці чи авторській колонці Сергія Осоки на сайті Оpinion, можливо були й інші публікації, та все це було у віртуальній реальності. А так хотілося реальної, живої книги!

Мрії здійснюються, якщо їх здійснювати! Для поціновувачів сучасної української малої прози «Видавництво Старого Лева» готує нову збірку історій від нашого земляка. «Три лини для Марії» вже незабаром можна буде потримати в руках.

З анотації на сайті ВСЛ: кожна новела Сергія Осоки – то маленька велика історія простої людини, яку, можливо, ніхто б і не помітив на цій землі, якби не уважний майстер слова. Бо він не просто пише, а створює кількома мазками тривимірну картину людського життя: здається, можна прислухатися і почути, як шелестить очерет, сплескує риба в ставку, як падають яблука, риплять старі двері, як змішується з вітром людське зітхання, приглушений сміх чи схлип. А ще можна відчути запахи – то густі і щільні, аж забиває памороки, то леткі і прозорі, як аромат квітки. Десь у цьому 3D-форматі можна побачити людину, з усіма її прекрасними і потворними рисами, з шорсткими поверхнями і глибокими западинами її бентежної душі. Здається, сюжети цих новел малі чи другорядні, але то лише ключ, який відкриває портал, через який потрапляєш у світ великої літератури. Бібліотекарі-філіалу № 1 Полтавської МЦБС відкривали для вас таємниці Сергія Осоки.

Читаймо, бо ми того варті!

Всі новини
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія