Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Літні канікули з книгою - 2023. Підсумки

21.09.23, 08:51


Літні канікули - гаряча пора в бібліотеках нашої громади, спрямована на реалізацію міської бібліотечної програми по організації літнього читання та змістовного дозвілля дітей. Цього року програма реалізовувалася у форматі бібліотечного сімейного фестивалю «Відкриваємо двері в літо».
За традицією початок реалізації програми - День захисту дітей, який і став днем відкриття бібліотечного сімейного фестивалю. На бібліотечних локаціях цього дня відбулися інтерактивний тематичний захід «Квіти всього світу» (ф.3), свята «Кольори дитячого щастя» (ф.10), «Щасливе дитинство» (Біологічна філія), «Сонячний настрій дитинства» (ф.13), вікенд «Веселись, грай, книжки читай» (Абазівська філія), розважальна мозаїка «Хай кожна дитина буде щаслива» (Валківська філія) та ін. заходи.
Чимало корисного дізналися юні учасники бібліопікніка «Весело і цікаво починай канікули з бібліотекою» (ф.17), в програмі якого були голосне читання уривків з улюблених книг, вікторина «Правила поведінки і безпеки, які ти знаєш?», рухливі ігри. Святковий настрій створили дітям мікрорайону обслуговування працівники бібліотеки-філії №13. Впродовж дня тут були організовані конкурси та ігри в різних локаціях: вироби з тіста «Літні фантазії», «Веселі бульбашки», жваві руханки. Діти із задоволенням відгадували загадки, перекрути та ребуси, брали участь у вікторині «Відгадай казку». У танцювальному та вокальному флешмобі «Ми – діти України» учасники свята продемонстрували свої співочі та танцювальні таланти.
У бібліотечному дворику (ф.6) в перший день літа відчинило свої двері «Літературне кафе», для відвідувачів якого працювали виставки періодики, організовувались конкурси малюнку як на папері, так і на асфальті, проводились різноманітні заходи.
На розширення кругозору маленьких мешканців Полтавської громади та їх уяви були спрямовані різноманітні інтерактивні заходи: круїз – вікторина «Мій край – частина України» (ф.13), флешмоб «Конституція для всіх: і великих і малих» (ф.11), інтерактивна виставка «Чарівна країна Мультляндія» (ф. 13), гра-вікторина «Все буде Україна» (ф.3), бібліотечна гостина «Моє улюблене ведмежатко із книги», гра-подорож «Дорожній рух», етнографічний інтерактивний захід «Ой, на Івана, ой, на Купала водою та вогнем очищали» (ф.12), артмайданчик «Бібліотека – територія творчості» (ф.13), розважальна програма «Загадки розгадай – світ пізнай» (Бричківська філія), екологічний квест ««Від рослинки до тваринки» (Гожулівська філія), пізнавальна мандрівка «Загадки для малят про птахів, комах, звірят» (Івашківська філія), читацькі перегони «Ура! Канікули!» (Ковалівська філія), гра-подорож «Книгу відкриваємо, в казку завітаємо» (Пальчиківська філія) та ін., навіть складання пазлів на швидкість, цікаві настільні ігри, музичні паузи (ф.3).
Впродовж літніх канікул в бібліотеці-філії №12 працював кінозал вихідного дня, у Сем’янівській бібліотеці - щосереди та щосуботи для малечі організовувалися перегляди пізнавальних мультфільмів.
В рамках реалізації власного міні-проєкту бібліотеки-філії №9 «Етноінтерактив. Музейні уроки» відбулося 4 майстер-класи, на яких дітей вчили умінню робити текстильні аплікації, поробки з глини, малювати на склі та ін. Викладачами під час майстер-класів були волонтери бібліотеки Марія Пісцова, завідувачка відділу етнографії Полтавського Краєзнавчого музею ім.В.Кричевського, Діана Подрезенко-Корнієвська, мама юної читачки бібліотеки Аліса. Майстер-класи «Водяна лілея з паперу», «Кораблик» (виріб з паперу у техніці оригамі), «Дивоквіти з паперових стаканчиків», «Лебідь» (об’ємний декоративний виріб з паперу), «Магніт на холодильник «Піца» з солоного тіста» відбулися в б-ф11.
Під час сьомого урбаністично-культурного фестивалю «Майстерня міста – 2023», в бібліотеках працювали майстерні дитячої творчості: «Синьо-жовта моя Україна» (ф.3), «Хай квітне у віках незалежна Україна» (ф.12), «Патріотична майстерня» (ф.13), «Умілі руки» (Біологічна філія), «Підкова щастя» з природних матеріалів в українських оберегах» (Валківська філія), День Hand Made «Ми це вміємо робити»( Ковалівська філія).
Влітку в бібліотеках громади відбувалися різноманітні події, такі як арт–година «Веселе малювання» (пришкільний табір «Сонечко» ЗЗСО № 37, ф.3), гра-вікторина «Мандрівка галявинами країни казок» (пришкільний табір СНВК №45, ф.10), голосні літературні читання «Посиденьки з книжкою на галявині» (ф.11), правовий орієнтир «Конституція – оберіг державності і демократії», бібліовізит «Вухолапохвостий ковчег» (пришкільний табір «Барвінок» ліцею №21 «Надворсклянський», ф.12), мандрівка «Я у світі не один, що я знаю про тварин» (пришкільний табір «Казка» ЗОШ №2, ф.12), правовий орієнтир «Конституція – оберіг державності і демократії» (пришкільний табір ліцею № 32 «Європейський», ф.13). Частими гостями філії №9 були діти з пришкільних таборів, що діяли при школах № 5, 8, 25, 38, для яких проводилися інтерактивно-пізнавальні зустрічі, працював гурток з Lego.
Вибір занять на всі смаки пропонували цього літа всі бібліотеки громади. Так, були організовані хобі-перегляд «Винахідливий рибалка» (для хлопців), біля якого проводилися бесіди та інформ-хвилинка (ф.10), виставка-перегляд «Хай ваше літо буде книгами зігріте» (ф.13), створений інформаційний стенд «Нудьгувати ніколи – у нас канікули», де зібрана корисна інформація про правила поведінки на воді, в лісі, на вулиці під час літніх канікул (ф.6). Маленькі полтавці стали учасниками пізнавальної мандрівки «Загадки для малят про птахів, комах, звірят» (Івашківська філія), читацьких перегонів «Ура! Канікули!» (Ковалівська філія), екологічного квесту «Від рослинки до тваринки» (Гожулівська філія), голосних читань «Слова самі веселкою бринять» (ф.12), «Читаємо разом» (Сем’янівська філія) та ін. заходів.
Розвивати творче мислення, розумові здібності допомагають шахи. Літо - найкращий час для того, щоби зануритися в таємниці цієї гри. Впродовж літа в бібліотеках-філіях 6,9,10,12,13 працювали два шахових клуби, три гуртки, проводилися групові і індивідуальні заняття. З нагоди міжнародного дня шахів відбувся бібліотечний позитив-кранч «Пригоди юних гросмейстерів на шаховому святі», під час якого юних шахістів та їх тренерів привітали зі святом і відзначили тренерів і активних гравців (ф.9,12,13). За розкладом відбувалися і шахові турніри - «Літній шаховий бліц-турнір» (ф.12), мейнстрім «Абетка шахової гри» (ф.13), численні заняття.
Відкривати дітям цікаві книжкові історії працівникам бібліотек допомагали також численні книжкові виставки, а саме: «Літо. Спека. Запрошуємо до бібліотеки» (ф.3), «Модне читання» (ф.3). «Шоколад: що ти знаєш про нього?» (ф.12), «Побачити у книзі світ» (ф. 10), «Ярмарок українських звичаїв» (ф.10), «У мандри запрошують книги» (ф.13), біля яких проводилися бесіди, огляди літератури. «Від вушок до лап. Поговоримо про собак», «Літо з книгою: рекомендуємо прочитати», «Твори Галини Пагутяк для дітей», «Твори Едіт Несбіт для дітей», «Родинні цінності та традиції в літературі для дітей»(ф.10), «Пригоди кота Мурчика в Полтаві» за книгою Д.Гевленко та Г.Грибан, за фотокнигою К.Бобрищева «Війна і мир» (ф.13) та ін.
До Дня родини бібліотекарі філії №13 розповіли молодшим читачам про бабусину скриню, провели веселу акцію «Моя родина в об’єктиві». Сімейна година «Книг веселі сторінки» відбулась в Тахтаулівській філії. Етнографічні інтерактивні заходи, інформхвилинки проводилися в б-ф12 за власним міні-проектом філії «З родини йде життя людини». Бесіди про сімейні цінності - «Є цінності святі – любов, життя, родина», «Родинні цінності та традиції в літературі для дітей» відбулися в б-ф 10. Проведені огляди книжок про батьківство, користь читання «Прочитай дитині книгу» (ф.2), «Щаслива родина» (ф9).
Впродовж літніх канікул підведені підсумки міського етапу обласного конкурсу «Лідер читання». Активну участь в конкурсі взяли читачі ф.9,12,13. Цього року переможницею обласного конкурсу стала Діана Жадан (ф.9).
Бібліотечний сімейний фестиваль «Відкриваємо двері в літо» завершився. За літо до бібліотек Полтавської МТГ записалося 2935 дітей, в тому числі з родин нових мешканців Полтавської громади. Всі переможці програми літніх читань нагороджені дипломами Центральної бібліотеки Полтавської МТГ.

Всі новини
План роботи
04.12.2023 – 10.12.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія