Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Літнє меню від бібліотеки

10.07.20, 11:01

Сьогодні всі добре знають, що таке чізбургери, роли, піци, а запропонуй в спекотний день таратуту, сім раз подумають і відмовляться, на жаль. А українська кухня – це цілий пласт нашої культури. Найбільш колоритною українська кухня була у святкові дні, коли господині, перевершуючи в кулінарному мистецтві самих себе, заставляли столи всім найкращим. Якщо звернутися до класики, гарною ілюстрацією різноманітності, поживності та багатства національних страв є «Енеїда» Івана Котляревського. Читати її натщесерце не рекомендуємо.

Там лакомини різні їли,

Буханчики пшеничні білі,

Кислиці, ягоди, коржі

І всякі-разні витребеньки…

У «Енеїді» нарахували згадки про 26 різних страв із борошна. До речі, про хліб та борошняні вибори неодноразово згадували й інші видатні літератори, не лише українські. Відомий французький письменник Оноре де Бальзак, побувавши в Україні, писав про те, що українці випікають 77 рецептів хліба практично з нічого, маючи мінімум додаткових інгредієнтів.

В 1903 році на відкритті пам’ятника І.П.Котляревському організатори частували учасників свята стравами, описаними в «Енеїді», а складав меню Панас Мирний.

А у 2005 році полтавець Віталій Закладний із сином Максимом видали книгу «Чого не їли предки наші: українська кухня за «Енеїдою» І.П. Котляревського». Книга є в фонді бібліотеки-філіалу №5, запрошуємо. Прочитаєте, приготуєте, скуштуєте та будете палким прихильником щпундри, полтавських пундиків пряжених, тюрі та рябка.

Всі новини
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія