Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Літературна мандрівка «Порталівські скарби!»

19.05.21, 09:22

До бібліотеки-філіалу №4 завітали третьокласники ПШ44 за обіцяним сюрпризом – «порталівськими» скарбами.

38 нових дитячих книг видавництва «ПОРТАЛ» - це унікальні світи із незвичайними персонажами, яскравими картинками та добрими емоціями. Книги розвивають мовлення, емоційність, спонукають допитливість, вчать аналізувати, співставляти та критично мислити. Книги-новинки – це відомі і невідомі письменники, які системно, цікаво, виважено розповідають дітям про історію України. Це нові відкриття-подорожі до Африки, Південної Америки, Японії. Це нові традиції та звичаї, давня історія та світ захопливих подій.

Під час літературної мандрівки разом із школярами відкривали світи героїв нових книг. Сашко Дерманський під час онлайн-зустрічі обіцяв продовження історії про Анну Ярославну. Зацікавленими поглядами зустріли діти книгу Олександри Орлової «Чотири князівни», в якій герої - кмітливі, задерикуваті, грайливі дівчиська, водночас майбутні правительки, які вчаться князівських чеснот і шанують книжки. Разом з юними читачами спробували уявити, як могло минати дитинство київських принцес.

З нетерпінням чекали школярі нову книгу про Лесю Українку і Наталка Малетич, авторка книги «Мандрівний клубочок», їх не розчарувала. Чудові ілюстрації і неофіційний портрет-розповідь про Лесю. Що вона любили, з чого сміялася й сумувала, про що писала листи рідним, з ким дружила. Кумедні прізвиська для братів-сестер, хоумскулінг, стильні вбрання … Ведуча розповідала все нові факти із книги, а кожен із дітей знаходив щось спільне із Лесею, яка називала себе boule vagabonde — «мандрівний клубочок». «Так це ж так книжка називається», - зраділа Вероніка, яка перша зробила відкриття.

Кожна книга видавництва «ПОРТАЛ» - це відкриття. Їх називають антипідручниками, «вони найкращі, щоб пізнати світ довкола й усвідомити своє місце у світі». Так вважають друзі бібліотеки, щедрі меценати Андрій Гурник, Володимир Василів, Ігор Вовченко, Сергій Веренкіотов, які зробили для наших читачів щедрий весняний «миколаївський » дарунок.

Читаймо та розумнішаємо разом!

Всі новини
План роботи
17.01.2022 – 23.01.2022
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія