Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

“Кулінарні витребеньки Енеївих нащадків”

30.05.17, 10:55

Родинне свято “Кулінарні витребеньки Енеївих нащадків” - це конкурсно-розважальна програма для членів родин громадської організації “Діти Чорнобиля” (голова — Сулима Світлана Анатоліївна).

Головна мета науковців музею - ознайомити з історією старосвітського побуту і звичаїв Полтавщини двохсотлітньої давнини, показати традиції українського застілля, які формувалися в руслі здорового способу життя як фізичного, так і духовного, формуючи почуття національної гордості, любові до рідного краю.

Українська традиційна їжа різноманітна і досить складна у приготуванні. Страви вдосконалювали віками і підходили до їх приготування з великою фантазією. Ми вже звикли на цій садибі пригощатися істинно полтавською стравою — галушкою. Полтавців навіть в інших регіонах називають галушниками, але сьогодні ми відійдемо від складних у приготуванні страв. Дане свято — це спроба продемонструвати усім присутнім, як ми в повсякденному житті використовуємо кулінарний досвід наших предків, поєднуючи з фантазію і швидкоплинністю часу 21 століття. Тож, конкурсна програма для родин була вибудована навколо дитячого бутерброду.

До організації проведення заходу долучився і знаний на Полтавщині кулінар — Павлов Анатолій Сергійович, шеф-кухар ресторанно-готельного комплексу “Аристократ”. Він провів для учасників майстер-клас, де продемострував творчий авторський підхід до художнього оздоблення дитячого бутерброду. А головне, відбулося щире і безпосереднє спілкування з справжнім майстром кухарської справи, який охоче давав поради як швидко, смачно і цікаво нагодувати вибагливу дитину доступними та корисними продуктами.

Кожен із учасників конкурсної програми отримав диплом та цінні подарунки — кулінарні книги та солодощі. Голова ГО “Діти Чорнобиля” Сулима С.А., яка власне і приготувала подарунки, вважає, що саме такі кулінарні заходи покликані активізувати громадянську позицію і направленні на згуртування не тільки членів громадської організації, а й полтавців в цілому. Так, до проекту долучилася “Львівська кав’ярня”, яка частувала авторськими смаколиками та чаєм.
Всі новини
План роботи
05.09.2023 – 12.09.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія