Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Краса з глибини століть

18.09.23, 10:34


Одним з невід’ємних елементів побуту з сивої давнини і по сьогоднішній день є подушка. Саме цьому звичайному і звичному, здавалося б, елементу побуту, було присвячено виставку декоративних подушок «Парад подушок» в Центральній бібліотеці Полтавської МТГ.
Історія декоративних подушок розповідає, що вперше вони з’явилися в оселях аристократів і хоромах арабських султанів. Різні за формою і розміром, прикрашені срібною або золотою вишивкою, вони були справжньою окрасою інтер’єру. На Русі перші варіанти декоративних подушок отримали назву «думки». Дбайливі господині прикрашали ними кімнати, що вважалося ознакою хорошого смаку господарів. Завдяки їм створюється той невимушений шарм тонкої розкоші, та теплота інтер’єру, яку досягти іншими способами навряд чи вийде.
Для пошиття такої «родзинки» не потрібно витрачатися на дорогі матеріали і прикраси, досить трішки терпіння і трохи навичок у вишиванні. Переконатися в цьому можна, оглянувши зібрані на виставці подушки і подушечки, які різняться своїм орнаментальним оздобленням та кольоровим рішенням та є справжніми витворами мистецтва.
Вишиті з великою любов’ю і майстерністю геометричні орнаменти та квіткові мотиви приваблюють увагу та створюють гарний настрій кожному, хто переступає поріг книгозбірні.

Всі новини
План роботи
05.09.2023 – 12.09.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія