Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Котляревський, Софі Лорен і вишиванка

19.05.22, 09:32

Ряд епізодів знімали у с. Чернечий Яр на Диканщині, а славетна актриса жила у готелі «Київ». Знайомлячи гостю з культурою та життям Полтави, Софі Лорен вирішили показати процес створення експозиції музею українського поета-класика Івана Котляревського та розповісти про підготовку до відзначення його 200-літнього ювілею у вересні 1969 р. За спогадами художників, «ікона стилю» прибула до музею скромно вбраною, була уважна, делікатна, шаноблива до нашої культури.

На згадку про знайомство з Котляревським Софі Лорен подарували нашу полтавську вишиванку. Унікальні техніки шитва, краса кольору і ліній викликали щирий захват жінки та актриси. Обіцяла вдягати її в особливо урочистих випадках.

«Якою ж ви її запам’ятали?» – розпитували ми художників. Євген Путря говорив оригінально: «Від неї йшло сяйво і відчуття простору змінювалось». Віктор Батурін дивився кудись далеко (мабуть, у той день, коли відбулась ця зустріч), погляд змінювався і ми чули: «О-о-о! Це унікальна перлина!»

Цікаво було б побачити Софі Лорен у нашій вишиванці. На жаль, такого фото у нас немає. А от переглянути зворушливо-щемний фільм «Соняхи» ми можемо, долучившись до високої і трагічної ноти кохання, війни, розлуки…

Всі новини
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія