Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Комп’ютерний король

28.10.20, 09:22

Його знає кожен, хто користується комп’ютером. 28 жовтня святкує 65-річчя Вільям Генрі Гейтс — американський бізнесмен, інвестор, автор, філантроп і засновник корпорації Майкрософт, співголова Фонду Білла і Мелінди Гейтсів. Протягом кар’єри в Microsoft, Гейтс займав позиції голови ради директорів, CEO та головного архітектора, одночасно до травня 2014 також будучи найбільшим акціонером. Всі роки, окрім чотирьох з 1995 до 2017, він був найбагатшою людиною в світі за версією Forbes. Зараз Білл Гейтс – друга найбагатша людина світу. У хвилину він заробляє понад 6 тисяч доларів, а ввесь його капітал перевищує $89 млрд.

Пізніше в своїй кар’єрі, Гейтс зайнявся благодійністю. Через фонд Фонд Білла і Мелінди Гейтс він пожертвував багато коштів на різноманітні благодійні організації та наукові дослідницькі програми. У 2009 році Фонд Білла та Мелінди Гейтсів ініціював встановлення інтернету в 1000 українських бібліотек в рамках програми « Бібліоміст» та надав грант на суму 25 мільйонів доларів США. Журнал Time назвав Гейтса одним зі 100 людей які найбільше вплинули на 20-те століття. Гейтс також є відомим книголюбом, і стеля його великої домашньої бібліотеки містить гравірування з цитатами з «Великого Гетсбі». Ф. С. Фіцджеральда. Білл Гейтс також успішний відеоблогер. Кількість фоловерів його YouTube-каналу становить вже понад 2 мільйони. На сторінці він ділиться корисною інформацією, зокрема й дає поради для любителів читання. Він і сам пише книги. У 1995 Білл Гейтс написав книгу «Дорога в майбутнє» (англ. The Road Ahead), в якій виклав свої погляди на те, в якому напрямку рухається суспільство у зв’язку з розвитком інформаційних технологій. 1999-го - книгу «Бізнес зі швидкістю думки» (Business @ the Speed of Thought), яка показує, як інформаційні технології можуть вирішувати бізнес-завдання в абсолютно новому ключі.

Народився Білл Гейтс в 1955 році в Сіетлі. Коли Білл ще навчався у школі, він вперше познайомився з комп’ютером, і саме це змінило все його подальше життя. Біллу було дванадцять, коли він заснував першу комп’ютерну компанію, в яку вклав усі свої гроші – 900 доларів. Закінчивши коледж, Гейтс навчався в Гарвардському університеті, але юристом йому стати так і не судилося. Тут він познайомився з майбутнім компаньйоном Стівом Балмером, який довгі роки займатиме посаду гендиректора Microsoft та Полом Алленом.

Компанія Microsoft була створена Гейтсом і Полом Алленом в 1975, і стала найбільшою компанією з розробки програмного забезпечення для ПК. Компанія та її численні програмні продукти перевернули світ комп’ютерних технологій. Майже кожен, хто має комп’ютер, користується програмами цієї компанії.

Бібліотекарі бібліотеки-філіалу №13 радять ознайомитись з порадами підліткам, майбутнім бізнесменам від найбагатшого бізнес-лідера світу.

Одного разу, під час чергової зустрічі з випускниками коледжу, Білл Гейтс дав їм 11 мудрих порад, які він виніс зі свого життєвого досвіду. Ось вони:

1. Життя несправедливе. Просто прийміть це, як факт.

2. Світ не ідеальний. Йому наплювати на ваші амбіції, прагнення і его. Суспільству потрібні реальні успіхи прямо зараз, тому воно може змусити вас сумніватися у власних успіхах за півкроку до перемоги. Не звертайте з шляху.

3. Дуже малоймовірно, що тобі почнуть платити 40 000 в рік одразу після закінчення школи. Ти не станеш віце-президентом компанії з лімузином і особистим шофером, поки ти не заслужиш цього.

4. Вчіться справлятися з невдачами. Якщо ви сіли в калюжу, це не провина ваших батьків – не плачте і вчіться на помилках.

5. Якщо ти думаєш, що твій вчитель строгий і вимогливий, - почекай знайомства зі своїм босом. На відміну від вчителя, кар’єра боса залежить від того, як ти справляєшся зі своїми завданнями.

6. Обсмажувати бургери в Макдоналдсі - не нижче твоєї гідності. Твої прадіди назвали б будь-яку - навіть таку - роботу «хорошим шансом».

7. До твого народження твої батьки не були такими нудними і нецікавими людьми, якими вони здаються тобі зараз. Вони стали такими, заробляючи на твоє безтурботне дитинство, перучи твій одяг і слухаючи твою нескінченну балаканину про те, який ти класний. Тому, перед тим як вирушати рятувати ліси Амазонки від знищення жадібного покоління твоїх батьків, спробуй для початку привести в порядок свою кімнату.

8. Твоя школа відмінила поділ на переможців і лузерів, життя - ні. У деяких школах припинили ставити погані оцінки і дозволили скільки завгодно разів здавати тест. Це не має ні найменшого відношення до того, що відбувається в реальному житті.

9. Життя не розділене на семестри, літніх канікул в ньому не існує, і дуже мало роботодавців зацікавлені в тому, щоб допомогти тобі знайти твоє власне «я». Тобі доведеться робити це в твій особистий час.

10. Будьте реалістами. Не вірте телевізору. Кіно – це не ваше життя. У житті велику частину часу вам доведеться працювати, а не проводити час в кав’ярні за філіжанкою кави.

11. Підтримуй добрі стосунки з «очкариками-ботаніками». Швидше за все, один з них коли-небудь стане твоїм начальником.

Більше інформації про одного з найбагатших бізнесменів світу ви можете почерпнути з книг про нього.

Всі новини
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія