Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Колективна виставка творчих робіт студентів факультету технологій та дизайну ПНПУ імені В.Г. Короленка “Великдень”

14.04.17, 10:34

Напередодні свята Великодня, коли все живе пробуджується, а кожна християнська душа живе в очікуванні найбільшого вселенського чуда, у Полтавському літературно-меморіальному музеї І.Котляревського відкривається виставка творчих робіт студентів та викладачів факультету технологій та дизайну ПНПУ імені В. Г. Короленка.
Виставкова експозиція поряд з традиційною українською великодньою атрибутикою презентує різні види декоративно-вжиткового мистецтва, які вивчають і опановують студенти на теоретичних та практичних заняттях.
Коло творчих робіт, представлених на виставці, широке та різноманітне; охоплює різні види народних промислів України. Чільне місце в експозиції займають традиційні українські вишиті рушники. Унікальним серед них є найбільший цільний рушник, вишитий вручну. Він занесений до Книги рекордів України 2012 р. Автор-розробник - заслужений майстер народної творчості України О.О.Бабенко.

На виставці широко експонується українська писанка, за якою можна вивчати найдавніші орнаментальні композиції. Студенти не лише опанували науку писанкарства, але й вивчили та дослідили давню українську духовну традицію, котра у різних регіонах нашої країни була власною, неповторною. Кожна крапочка і хвилька, трикутник, спіраль та коло — це символи, які мають сакральний зміст.

Вивчаючи, наслідуючи та розвиваючи давні мистецькі традиції України, викладачі та студенти впроваджують нові орнаментальні та колористичні рішення, засвідчуючи безперервність творчого поступу живої національної душі.

Кожного, хто завітає у святкові дні до музею І. Котляревського, захопить чарівність і багатство української Великодної традиції, духовне піднесення і гордість за причетність до неповторної культури нашого народу.

Виставка відкрита для відвідувачів з 13 квітня 2017р. з 9.00 до 17.00 год.

Ласкаво просимо!

Всі новини
План роботи
05.09.2023 – 12.09.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія