Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

#Кола_знань, або Перший крок зроблено!

20.11.23, 10:01


Кола знань – термін Сергія Кошмана, який, на його думку, краще позначає те, що ми називаємо освітніми гуртками або гуртками самоосвіти. Як для України – це порівняно новий інноваційний метод навчання. Його називають ще групою самонавчання. Бо люди, які хочуть отримати нові знання або розв’язувати певну проблему, самі організовують регулярні зустрічі в невеликих групах, навчальних колах. І систематично працюють над обраною темою. Робота такої групи збагачується знаннями та досвідом кожного учасника. Таке спілкування дозволяє поглянути на обрану тему з різних точок зору.

Метод навчальних кіл передбачає, що кожен учасник має певні знання та досвід, якими може поділитися з іншими. Такий підхід до розвитку дорослих активно використовується скандинавськими країнами.
«Цікава ідея! – вирішили читачі бібліотеки-філії №4. – Треба спробувати зібрати зацікавлену спільноту».

Зустрілися. Порадилися. Обговорили основні принципи зустрічей, їх періодичність та теми, які хотіли б опрацювати в навчальних колах.
«Історичні постаті на тлі епохи» - тема не для одного кола знань.

Симон Петлюра привернув увагу всіх присутніх своєю неоднозначністю. Про нього написано багато статей, дослідниками видано чимало книг.
Але й суперечки навколо постаті Симона Петлюри не вщухають протягом багатьох десятиліть. Його особистість привертає до себе увагу сучасників та істориків. Одні факти спонукають до піднесення його імені з одного боку та паплюження з іншого. Проте, однозначно, ця людина надзвичайно цікава як реальна особистість.
Саме про Симона Петлюру говорили учасники кола знань.

Два питання, які спонукали до змістовних думок і обговорень. Коли вперше почули про Симона Петлюру? Який факт із його життя найбільше запам’ятався ? Кожен учасник ділиться думками не більше 3-х хвилин. Жвава вдалася розмова. Учасники ділилися цікавими фактами з життя Симона Петлюри. Але різні джерела отримання інформації – різні й думки. Де міфи, а де реальність?

Спробуємо розібратися! Запрошуємо до нашого #Кола_знань, яке відбудеться 29 листопада.

Всі новини
План роботи
04.12.2023 – 10.12.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія