Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Кіно для шанувальників класичної літератури

26.11.21, 09:00

Стефана Цвейга екранізували досить багато, адже його новели вражають драматизмом, захоплюють незвичайними сюжетами і змушують міркувати над мінливістю людських доль. До 140 річчя від дня народження Стефана Цвейга в Ретрокінозалі подивились одну з таких екранізацій – «Я більше не вірю в кохання» (1954 р.), по новелі «Страх», головну роль в якому зіграла чарівна Інгрід Бергман.

Також згадали найвідоміші твори Цвейга: «Лист незнайомки», «24 години з життя жінки», «Сум’яття почуттів», «Шахова новела», «Страх» — саме вони зробили ім’я письменника популярним у всьому світі. Своїх читачів він не втомлюється переконувати в тому, наскільки беззахисним є людське серце, на які подвиги, а часом злочини, штовхає людину пристрасть. Запропонували читачам перечитати чудові історичні та біографічні романи: «Марія Антуанетта», «Магеллан», «Жозеф Фуше» та «Бальзак», при написанні яких Цвейг спирався тільки на документи.

Як і 100 років тому, так і сьогодні його твори читаються із захватом. Але перегляд екранізації в поєднанні з книгою – це подвійне задоволення від якісної гри акторів та бурі почуттів, емоцій, що переповнюють прозу Стефана Цвейга. Всім шанувальникам старого доброго кіно та класичної літератури пропонуємо також перечитати та переглянути фільми: «Лист незнайомки» (1948) - фільм німецького кінорежисера Макса Офюльса, «Небезпечна жалість» (1979) французького кінорежисера Едуара Молінаро, «Збентеження почуттів» (1979) бельгійського режисера Етьєна, «Пекуча таємниця» (1988) режисера Ендрю Біркіна.

Всі новини
План роботи
15.08.2022 – 21.08.2022
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія