Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Кавунове свято

03.08.22, 11:11

Що може бути у спекотний літній день смачнішим за соковитий солодкий кавун? Кавун люблять всі – діти й дорослі, тварини і птахи…

Батьківщиною кавуна є Південна Африка. Цікаво, що культурні кавуни вивели ще прадавні єгиптяни. Люди ласують кавунами вже 4000 років!

Був кавун відомий і в Стародавньому Римі, де його їли свіжим або засоленим, а також варили з нього мед.

В Африці росте дикий кавун розміром з велике яблуко. Науковці називають кавун “ягодою”. Адже у нього тонка шкірка і соковита м’якоть з насінням. Але нам важко назвати “ягідкою” сучасний американський кавун сорту “Кароліна – Крос”, що встановив світовий рекорд. Він важить 122 кілограми!

У багатьох країнах світу можна купити новий вид кавунів – квадратні. Такі кавуни вирощують з використанням прозорих пластикових форм.

Вирощують квадратні кавуни в Бразилії, Об’єднаних Арабських Еміратах, Японії. В Японії городники вирощують кавуни фантастичної форми: кубічні, пірамідальні і дивні кавуни у вигляді голови людини!

У Китаї вивели кавуни з м’якоттю золотистого кольору, який став дуже популярним, тому що золото в цій країні, символізує багатство.

В Ізраїлі селекціонери навчилися вирощувати кавуни без кісточок.

Працівники бібліотеки – філіалу №12 пропонують вам ознайомитися із книгою Катерини Смирнової “Наліпки для малят. Кавун”, Марії Морозенко “Що це?”, Жана-Крістофа Дерр’єна “Фріжель і Флаффі. Таємниця загублених кавунів”, та більше дізнатися про цілющі властивості неперевершеного короля ланів.

Кавуни – справжня скарбниця корисних речовин. Вони додають здоров’я всім: і дорослим, і малечі.

Смачного частування!

Всі новини
План роботи
08.08.2022 – 14.08.2022
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія