Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Із третього світу в перший

09.12.20, 10:44

9 грудня щорічно відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією. Він був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН на знак того, що саме в цей день у 2003 році в Мексиці була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції.

Нажаль, історія корупції така ж давня, як і історія людства. Скарги на те, що світ йде до загибелі, бо хабарі та корупція стали загальнопоширеними, знаходимо ще на асирійській глиняній табличці 2800 року до н.е.

Здавалося б, наша країна має усі передумови для того, щоб бути економічно сильною та стабільною. Основним чинником, який стоїть на заваді соціальному прогресу в Україні є саме корупція. Невелика втіха від того, що від корупції потерпають не лише українці… Чи складно здолати корупцію?..

«Щоб розрізняти добре і погане, добро і зло, нам не потрібні адвокати. Ці поняття закладені в кожному з нас», – ці слова належать Лі Куан Ю, який відомий усьому світу як «батько сингапурської нації». Пан Лі керував островом на посту прем’єр-міністра протягом 31 року: відколи Сінгапур здобув самостійність в 1959 році.

091220 1

Бібліотекарі бібліотеки-філіалу № 1 Полтавської МЦБС пропонують до вашої уваги декілька найважливіших цитат з найвідомішої книги політика «Із третього світу в перший. Історія Сингапуру. 1965-2000 рр.» – про те, як побороти корупцію назавжди і те, чому без цього не побудувати сильної держави.

«Корупція здатна роз’їсти будь-яку систему незалежно від філософії чи ідеології батьків-засновників, адекватності уряду або географічного розташування».

«Дуже сумно спостерігати за тим, як часто національні герої пускають на самоплив свою країну і вона повільно, але вірно занурюється в пучину деградації і розрухи. Коли відкати і хабарі стають звичайною справою, вся країна скочується по шляху саморуйнування. І якщо подібне трапиться в Сінгапурі, нас не чекає нічого хорошого. Адже ми не володіємо такою сільськогосподарською базою, щоб можна було просто кинути насіння, а вже земля, сонце і волога самі б виростили врожай рису, пшениці або фруктів для підтримки нашого життя».

«Якщо владу держави, якою ми управляємо, буде використано не для того, щоб покращити життя більшості, а щоб набити кишені меншини з владної ієрархії, то нам буде погано».

«Коли корупція проникає в усі ланки урядової ієрархії, від глав держави до дрібних чиновників, проблема особливо ускладнюється. Чистку та дезінфекцію необхідно починати з верхівки, систематично проходячи всі рівні до самого низу. Це довга і болісна робота, з якою впорається тільки дуже сильна група лідерів, чиї чесність і моральний авторитет не піддаються ні найменшому сумніву».

«Занадто великий розрив між зарплатою міністра і тим, що міністр з його діловим досвідом та професійними якостями може заробити на стороні, надзвичайно ускладнює формування успішного кабінету. Правда, ніяка платня, навіть найбільш щедра, не забезпечить виняткової чесності і віддачі, з якою міністр повинен виконувати свої обов’язки. Шкода від ненавмисних помилок або невірних рішень, прийнятих міністром, хоча й велика, все ж непорівнянна з тією шкодою, якої завдають країні хабарі і корупція. Варто уряду одного разу забруднитися в цьому, і зараза розповзеться по всій адміністрації. Ми покотилися в ту прірву, де вже лежать останки з’їдених корупцією урядів, чиї народи змушені були страждати через жадібність і продажність осіб, наділених владою».

«Якщо керівні працівники отримують хорошу зарплату, вони заслуговують найсуворішого покарання за хабарі».

«Якщо якийсь чиновник має у своєму розпорядженні майно, походження якого важко пояснити, і є докази корупції, він позбавляється всієї власності».

«Закони проти корупції мають бути досить суворі, щоб хабарник втратив набагато більше, ніж отримав в результаті сумнівної угоди. Дві-три великі риби, спіймані на гачок, будуть іншим гарним прикладом».

Розважливий стратег і прагматик, Лі Куан Ю перетворив Сінгапур з крихітного острова без жодних природних ресурсів на процвітаючу економіку…

Всі новини
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія