Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

«Історія полтавської фотографії. Прелюдія»

11.08.23, 08:50

10 серпня 2023 р. у Полтавському літературно-меморіальному музеї І. Котляревського відбулась презентація виставки «Історія полтавської фотографії. Прелюдія» з приватної колекції збирача старовини, громадського діяча, краєзнавця, видавця Євгена Аничина.
Організатори виставки полтавських історичних світлин мали на меті привернути увагу громадськості до унікального історичного джерела, що містить важливу інформацію про людей та події, становить безпосередній інтерес для історії, культури та мистецтва.
Споглядання старовинної світлини викликає у нас якесь особливе почуття. Це та емоція, відчувши яку, прагнеш до неї знову і знову: перед тобою «оживають» далекі події у найдрібніших ситуативних деталях, символи епохи, проступають соціальні акценти, світ людських почуттів… Німецький письменник Томас Манн зазначав: «Ми перебирали карточки, на котрих люди, ошелешені спалахом магнію, із землистими, зведеними судомами обличчями безтямно дивилися перед собою осоловілим поглядом…» Думка літературного класика підтверджується не завжди: навіть на дуже старих фото можемо бачити людей в абсолютно протилежному психологічному стані.
На старих світлинах все дещо інакше, ніж на сучасних: вони красномовно і переконливо свідчать про зовсім інше життя. До того ж ефект старого фото – м’який жовто-коричневий відтінок, помітний на вінтажних світлинах (сепія), що раніше виникав при проявленні чорно-білої плівки й допомагав попередити старіння фото, помітно змінював естетичне сприйняття.
Родзинкою виставки є її очевидна «полтавськість» – групи та колективи полтавських селян, міщан, робітників, панів, знані та впливові люди, події, що відбувались у місті в різний час.
В експозиції виставки – значна колекція фотографічного обладнання та пристроїв, «професійної» літератури та документів.
Фотолітопис Полтави – це зібрання світлин та документів, котрі через призму оригінального поєднання техніки та мистецтва, дозволяють поринути давнє минуле.
Запрошуємо полтавців та гостей міста завітати на виставку до літературної частини музею І. Котляревського (пр-т Першотравневий, 18) щоденно з 9.00 до 17.00. Виставка діятиме до 05 вересня 2023 р.

Всі новини
План роботи
04.12.2023 – 10.12.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія