Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Історична таємниця. Олеся Мамчич про "велике переселення народів"

18.03.21, 11:27

В бібліотеці-філіалі №4 презентували ще одну новинку видавництва «ПОРТАЛ» - книгу дитячої письменниці Олесі Мамчич «Олениця біжить по морю».

Чи насправді у візантійському літописі є легенда про оленицю, яка перейшла по мілині Азовське море, мимохіть підказавши гунам швидкий шлях до Криму, ми обов’язково запитаємо у авторки. А от те, що книга сподобалася не тільки дітям, а й дорослим читачам доведено на 100%.

0

Відомо, що велике переселення народів почалося, коли гуни витіснили готів на землях, що нині належать Україні. Це змінило історію Європи. До чого тут олениця? Перегорніть сторінку книги Олесі Мамчич і Вам все стане зрозуміло. «Ти, оленице, зрушила з місця всі народи… Готи втекли від гунів. Туди, де раніше були гепіди. Гепіди злякалися готів і побігли далі. І наполохали наступних, а ті наступних» Школярики це зрозуміли. Пояснили і чому тварини людей називали «двоногими істотами», «страхопудами».

Ще цікавішою була гра «Що буде, якщо?», яку рекомендувала Олеся Мамчич і видавництво «ПОРТАЛ». Чомусики грали із задоволенням, аналізуючи та прогнозуючи наслідок: «Що буде, якщо сонце сховається за хмари? Що буде, якщо машина проїде на червоне світло? Що буде, якщо кішку взяти за хвоста?» Для дорослих відповіді занадто очевидні, але у дітей, у їхніх думках, є багато інших цікавих тем. Гра не тільки допомагає самим дітям шукати відповідь, але й зрозуміти, які непередбачувані можуть виникати наслідки в житті.

А все, як пам’ятаєте, почалося з легенди про оленицю і гунів. Читаємо книги видавництва «ПОРТАЛ» із задоволенням!

Всі новини
План роботи
15.08.2022 – 21.08.2022
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія