Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Її величність – українська мова!

11.11.21, 10:30

День мови у бібліотеці-філіалі №4 розпочався з неймовірної зустрічі, яка переросла у довірливу «Розмову віч-на-віч про мову, читання, книги, бібліотеку».

Гості бібліотеки: Вадим Денисенко - журналіст, бізнесмен, виконавчий директор Українського інституту майбутнього, Андрій Гурник - бізнесмен, меценат та Пьотр Кульпа - юрист, викладач, ексміністр праці Польщі познайомилися з роботою книгозбірні, поділилися враженнями та досвідом бібліотек, які вважають сучасними як в Україні, так і в Європі.

Говорили про відчуження молоді від книги, падіння загальної книжкової культури, зростання числа «нечитачів», наскільки актуальна професія бібліотекаря у часи інтернету, електронних книжок і пандемії, через яку люди мають уникати публічних місць.

Попри розвиток електронних сервісів, люди продовжують любити паперові книги. Цікавою була розмова про мотивацію дітей та молоді до читання корисної літератури, про осучаснення бібліотек, які повинні достатньо енергійно реагувати на потреби часу, враховувати інтереси читачів, одночасно збільшуючи творчий потенціал та відточуючи професіоналізм бібліотекарів. «Тільки «живі» бібліотеки стануть культурними центрами, необхідними для громад просторами для комунікацій», - в один голос підтвердили гості.

Щодо мови. Здається, що тільки джерела можуть наповнюватися водою самі? Та – ні. Їх треба доглядати, чистити, любити. Так і мову рідну!

До вшанування рідного слова українського долучилися третьокласники ПШ44 на літературній годині «Краса рідної мови». Вони доторкнулися до краси української мови, удосконалили свої знання та навички з українського мовлення, відчули свою приналежність до людей, які поважають рідну мову, милуються нею та плекають її.

Школярі ділилися власними думками не тільки про прочитані книги, але й про мовні скарби, які відшукали під час читання. Нові слова, епітети, синоніми – все, що робить нашу мову милозвучною, діти знайшли у книгах і поділилися здобутими . Зупинки «Казкова», «Поетична», «Загадкова», «Забавлянки», «Виставкова» тільки додали до Дня мови нових вражень та розмов.

Всі новини
План роботи
08.08.2022 – 14.08.2022
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія