Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Хто ти? Юрко, Пако, Юрій Покальчук

20.01.21, 08:00

Юрій Покальчук народився 24 січня 1941 року в містечку Кременець на Тернопільщині, жив і навчався у Луцьку. Він і його молодший брат Олег (відомий соціальний психолог, письменник) зростали у благодатному сімейному середовищі.

Мама Оксана Тушкан, праправнучка молодшої сестри Миколи Гоголя, мала дві вищі освіти (біологічну і геологічну), гарно малювала. Тато діалектолог, краєзнавець Володимир Феофанович Покальчук закінчив університет народної освіти, був аспірантом професора Миколи Зерова, спілкувався з Оленою Пчілкою, матір’ю Лесі Українки.

Юрко – дворянський внук і циганський син, так він сам себе називав (на 1/8 був циганом) захоплювався літературою з дитинства. Був найкращий читач спочатку в шкільній, потім в обласній бібліотеці, потім в університеті. Коли вчився, у нього було сто книжок взято в бібліотеці одночасно.

Юрко закінчив Луцький педінститут, а потім ще в Ленінградському університеті вивчав східні мови. Знав чужоземних 13, вільно володів 4: французькою, польською, іспанською, англійською.

Бажання стати письменником у Юрія Покальчука з’явилося дуже рано, у 15 років почав писати вірші, потім оповідання. А згодом став— відомий письменник, перекладач, журналіст, автор багатьох наукових праць і художніх творів. Цікаві моменти із життя відомого українця зібрані працівниками бібліотеки-філіалу №7 у біографічному асорті «Хто ти? Юрко, Пако, Юрій Покальчук».

Всі новини
План роботи
08.08.2022 – 14.08.2022
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія