Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Хіросіма пам’ятає

05.08.22, 09:45

Сімдесят сім років тому сталася подія, після якої людство вже ніколи не буде колишнім. Наша бібліотека-філія №12 хоче ще раз нагадати про цей страшний день в історії людства.

26 червня 1945 року американський крейсер «Індіанополіс» доставив атомну бомбу «Малюк», або «Little Boy» на острів Тініан. 6 серпня бомбардувальник Б-29 на літаку, що називався «Енола Гей», взяв курс на Хіросіму. О 8.15 за місцевим часом лейтенант американських ВПС США Томас Феребі скинув бомбу на місто… Рівно за три дні така ж трагічна доля чекала і Нагасакі.

Обидва бомбардування стали фатальними днями в історії людства. Кількість загиблих в Хіросімі і Нагасакі від самого вибуху сягнула, понад 80 тисяч осіб. Через п’ять років після ядерної катастрофи ця цифра перевищила 200 тисяч. Згідно з офіційною статистикою Японії, до серпня 2009 року число померлих збільшилося до 413 тисяч. Цих людей так і називають «покоління, яке пам’ятає бомбу».

У часи трагедії самого поняття «радіоактивне забруднення» ще не існувало, тому евакуація населення з японських міст не проводилась. Люди, що вижили, здебільшого залишалися у зруйнованих містах, намагалися самотужки відбудувати власне житло. Тоді високу смертність ніхто не пов’язував зі шкідливим впливом радіації.

Лише згодом стало ясно, що куди більшу небезпеку несе у собі не сам вибух, а радіація, що лишається після нього. Високий рівень опромінення вбиває клітини, викликає радіоактивні опіки, страшні хвороби і смерть. Низький – призводить до мутацій, наслідки яких важко передбачити. Люди хворіють на рак, а народжені ними діти мають вроджені вади. Зазвичай такі наслідки дають про себе знати через багато років після опромінення.

За інформацією Організації Об’єднаних Націй, з 1945 року й дотепер від радіації та її жахливих наслідків померло 1170000 жителів планети. 24 вересня 1994 був підписаний Договір про повну заборону ядерних випробувань. Наразі до нього приєдналися 179 держав, в тому числі й Україна. Тепер трохи історії.

Станом на 1991 рік Україна мала третій за розміром ядерний арсенал світу!

2 червня 1996 року Україна відмовилася від ядерної зброї. Це лише на превеликий жаль друга, крім ПАР, країна в світі, що дійсно не хоче ядерної війни.

«Хай душі загиблих від ядерного вибуху сплять спокійно, бо ми зла більше не повторимо» - це напис на пам’ятникові жертвам у Хіросімі.

Людство пам’ятає ХІРОСІМУ!


Всі новини
План роботи
08.08.2022 – 14.08.2022
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія