Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Хай небо буде мирним, а Україна чистою!

20.09.23, 08:46


Заклади культури міста приєдналися до Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» та найбільшого екоруху країни "Let’s do it Ukraine".
ЦБПМТГ:
Центральна бібліотека Полтавської міської територіальної громади (32 бібліотеки – філії) веде цілеспрямовану роботу з екологічної просвіти користувачів, основною метою якої є формування культури чистоти, правильного поводження з відходами та відповідального споживання ресурсів: води, газу, електроенергії. З цією метою підготовлено інформаційний список літератури «Екологія України: виклики і прогнози», який розміщено на сайті ЦБ ПМТГ. В бібліотеках – філіях питання, пов’язані з екологічними проблемами, висвітлюються шляхом організації книжкових виставок, переглядів літератури, організації заходів. на яких висвітлюється тема правильного поводження як з побутовим сміттям, так і з цифровим. Створюються цифрові контенти екологічної тематики на сайті і блогах бібліотек та на сторінках бібліотек в соціальних мережах.
Завдання бібліотек сприяти вихованню екологічної свідомості. Під час заходів сьомого фестивалю «Майстерня міста 2023» в бібліотеці – філії №4 темою зустрічі вибрано «Ековідповідальність», на якій обговорювалась книга Віктора Сердюка «Стежками Флоренії, або випадок на ученій галявині». Учасникам заходу розповідали про правила поводження в парках міста. В бібліотеці – філії №2 була організована екоакція «Буду я природі другом!», присвячена проблемі відповідального споживання серед громадян, представлена книжкова виставка «Екологія міста у ваших руках». Учасникам акції подаровані одноразові пакети для прибирання за тваринами, біо – пакети та еко – ручки. У Верхолівській філії організовані голосні читання книги Василя Федієнка «Моя планета Земля», провідною темою якої є думка про те, що ми всі повинні дбати про чистоту і красу нашої Землі. Організована та проведена майстерка «Екологічними стежками рідного краю» (Ковалівська б/ф), квест «Від тваринки до рослинки»(Гожулівська б/ф) та ін.
Понад 37 працівників взяли участь в Цифровому прибиранні. Видалили зайву інформацію зі своїх гаджетів, хмарних сховищ, електронних та інтернет-ресурсів (більше 1150 Гб) та навчали цьому відвідувачів Інтернт-доступу в бібліотеках. Це дозволить розвантажити центри баз даних на підтримку яких витрачається багато енергії.
З 16 серпня по 16 вересня разом з волонтерами – читачами наших бібліотек, зібрали до 1000 кг сміття, яке обов’язково сортували та розкладали по баках.
Колективи філій займаються благоустроєм і слідкують за чистотою своїх закладів постійно. У Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day». в кожному структурному підрозділі ЦБ ПТМГ пройшли колективні прибирання прибудинкових територій та приміщень бібліотек.

Полтавський художній музей (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка:


Полтавська дитяча музична школа №2 імені В. Шаповаленка:

Полтавський літературно-меморіальний музей В.Г. Короленка:


Державний історико-культурний заповідник "Поле Полтавської битви":

Спільними зусиллями було частково прибрано територію заповідника. Звільнили певні історичні об’єкти від сміття, залишеного місцевими мешканцями.


Полтавська дитяча музична школа № 1 імені П.І. Майбороди:
Привели в належний стан прилеглу територію закладу. Класні кімнати та приміщення підготовлені до нового навчального року. З фасаду старої частини будівлі школи демонтували меморіальну дошку маршала Радянського Союзу С.С. Бірюзова.
В бібліотеці закладу провели перегляд нотної літератури та по можливості відокремили літературу на списання. Викладачі школи взяли участь у прибиранні території філії школи ( вул. Алмазна, 2а).

Полтавська дитяча художня школа імені Святослава Пашинського:
- скошування трави на території школи;
- збирання та вивезення покошеної трави;
- насадження ялинок та ялівців на території школи;
- впорядкування клумб;
- прибирання підвального приміщення;
- вивезення сміття.

Полтавський літературно-меморіальний музей Панаса Мирного:


Дитяча музична школа №3 iмені Б. Гмирі

Полтавська міська школа мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко

Всі новини
План роботи
05.09.2023 – 12.09.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія