Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Французька сторінка в житті В.Г.Короленка

29.05.18, 11:53

25 травня вже вдруге широкому глядацькому загалу була презентована біографічна інтерактивна вистава «Французька сторінка в житті В.Г.Короленка». Це присвята 165-ій річниці від дня народження В.Г.Короленка та Дню Європи в Україні.

Короткий зміст вистави. На початку 1914 року Володимир Короленко отримує звістку про вагітність молодшої доньки Наталки та разом з дружиною й старшою донькою Софією їде до Франції. Письменник оселяється в Ларденах поблизу Тулузи та працює над підготовкою до видання повного зібрання творів. Разом з зятем Костянтином Ляховичем він їде з Франції на лікування в Німеччину. Саме там В.Г.Короленко отримує тривожну звістку про передчасні пологи Наталки. Після повернення до Франції письменник дізнається про початок Першої світової війни. З хвилюванням та гіркотою він говорить про трагедію світового масштабу, про сотні скалічених людських доль. Центральним епізодом вистави є сцена з оповідання В.Г.Короленка «Полонені». У ній відбувається зустріч між французькою матір’ю-вдовою та полоненим німцем. Жінка зустрічає нещасного воїна як ворога, але згодом приходить до думки, що то не він винен у смерті її чоловіка. Винні у цьому тільки ті люди, які розв’язали криваву війну. Попри війни і світові катастрофи життя не припиняється. Продовжують народжуватися діти, люди радіють новому сонцю та початку нового дня. В.Г.Короленко стає дідусем і вся його родина відчуває себе щасливою.

Авторський задум наукового співробітника музею В.Г.Короленка Людмили Вітенко був втілений у життя збірною творчою командою у складі 18 осіб. В неї увійшли актори театру «Антракт», студенти, школярі, музейні співробітники, творчі полтавці. Режисер-постановник вистави – Владислав Борисенко.

Текст сценарію написано за щоденниками, листами, архівними матеріалами музею В.Г.Короленка.

Вистава «Французька сторінка в житті В.Г.Короленка» не залишила байдужими глядачів, натомість викликала роздуми про долю людини під час війни, про суб’єктивне сприйняття певних життєвих подій, про прагнення людини до щасливого повноцінного життя попри складні життєві обставини.

Всі новини
План роботи
04.12.2023 – 10.12.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія