Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Фільм Олександра Довженка «Земля»

20.03.23, 10:29

У Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного відбулася чергова зустріч у контексті музейного проєкту "Кіно на садибі Панаса Мирного". Цього разу для відвідувачів музею демонстрували фільм Олександра Довженка «Земля».
8 квітня 1930 року на екрані київського кінотеатру відбулася прем’єра фільму «Земля» Олександра Довженка. Кіножиття фільму було коротким, як спалах блискавки: за 9 днів її зняли з показів через "натуралізм і замах на звичаї". Заборона тривала багато років.
Водночас провідні кінокритики з 226 країн світу занесли фільм «Земля» в число 12 найкращих кінофільмів світу.
«Земля» Олександра Довженка – один із фільмів із «полтавською історією». Як і кінооперу «Наталка Полтавка» Івана Кавалерідзе, фільм знімали на Полтавщині.
В обох фільмах зіграв Степан Шкурат. І якщо у кіноопері актор навіть співає, то у фільму "Земля" – мовчить. Бо кіно – німе.
Як і де знімався фільм? Чому Олександр Довженко вибирає для зйомок Полтавщину? Як довго митець писав сценарій? Який зміст фрази «натуралізм і замах на звичаї»? Про це говорили разом із гостею, спікером заходу – журналісткою, авторкою програм «А у нас кіно знімали» Інною Дідик.

Всі новини
План роботи
27.11.2023 – 03.12.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія