Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Екранізація видатного Цвейга в "Ранковому кінотеатрі для ВПО"

21.04.23, 09:38


Самобутній і яскравий майстер витонченої психологічної прози Стефан Цвейг вартий того, щоб ще раз перечитати його незабутні романи та новели і подивитись кіно за мотивами його творів.
Новели Цвейга відрізняються глибокою драматичністю і несподіваною кульмінацією. Найбільш повно його талант виявився у циклі новел, що розкривають перед читачем життя людини, сповнене глибоких переживань і великих емоційних поривів. Три найвідоміші з них — «Амок», «Лист незнайомої» та «Гувернантка».
За мотивами його новел було знято фільми «Готель Гранд Будапешт», «Кларисса», «Сум’яття почуттів», «Обіцянка», «Лист незнайомки», «Жагуча таємниця».
Сьогодні до перегляду аудиторії працівники бібліотеки-філії №2 Центральної бібліотеки ПМТГ представили фільм за новелою Цвейга «Подорож у минуле», або «Обіцянка». Фільм відомого французького режисера Патріса Леконта – еталонний зразок справжнього кіно, де все збалансовано, вивірено, продумано та осмислено. Окремої уваги заслуговує атмосферність фільму. Епоха початку двадцятого сторіччя з її повагою до предметів інтер’єрів, деталей костюмів, спокою спалень, тиші бібліотек, звуків фортепіано під високими стелями, дорогого дерева письмових столів відображена у фільмі з музейною точністю та казковою справжністю. Музика сучасного композитора Габріела Яреда ненав’язливо доповнює імпресіоністичну картину епохи, а обличчя акторів немов зібрані з портретів того часу.
Фільм нагадує кожному, хто ще здатен на глибокі почуття або прагне їх віднайти, що любов – це комбінація достойних вчинків, перемога над власними слабкостями і нестриманими бажаннями, повага до того кого любиш. Отримали справжню насолоду від перегляду фільму та чекаємо з нетерпінням наступних зустрічей та екранізацій.

Всі новини
План роботи
05.09.2023 – 12.09.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія