Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Єднаймось заради мови!

18.09.23, 10:31


«Бринить-співає наша мова, чарує, тішить і п’янить»
Олександр Олесь

Щорічно 8 вересня у всьому світі святкується Міжнародний день грамотності. Його започатковано ЮНЕСКО у вересні 1965 року. Грамотність - не тільки вміння читати, писати, а ще й правильно говорити, зрозуміло висловлювати свою думку. Мета Міжнародного дня грамотності — відзначити, що бути грамотним важливо для кожної людини та суспільства в цілому.
Шлях до мовної доскональності починається з любові до рідної мови, до бажання майстерно володіти нею, відчувати власну відповідальність за рідне слово. Тому бібліотека-філія №12 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ запропонувала хлопцям і дівчатам взяти участь в інформ-хвилинці «Єднаймось заради мови». Діти знаходили в словах заховані числа, створювали із запропонованих слів нові слова, читали скоромовки та веселі віршики. Все це допоможе їм в подальшому навчанні при вивченні рідної мови. Проводячи інформ-хвилинку, ми пропонували цікаві питання з орфографії, синтаксису та морфології. Школярі ще раз впевнилися, що бути грамотним важливо для кожної людини.
Під час заходу діти дізналися, що в світі майже мільйон дорослих є неосвіченими, а приблизно 100 мільйонів дітей не ходять до школи, бо не мають можливості. Більшість неосвіченого населення нашої планети — жінки. Крім того, величезна кількість і дітей, і молоді, і дорослих людей, охоплених шкільними й іншими освітніми програмами, не відповідають рівню, необхідному для того, щоб їх можна було вважати освіченими в умовах сьогоднішнього світу, який з кожним роком стає все складнішим. Отже, існує нагальна необхідність у розгортанні програм розповсюдження грамотності. А безпосередньо бібліотеки використають для цього всі свої ресурси.

Всі новини
План роботи
05.09.2023 – 12.09.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія