Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Дитяча патріотична акція “Посади “Клумбу пам’яті і мрій” до 31-ї річниці Чорнобильської катастрофи

27.04.17, 09:36

В рамках відзначення 31-ї річниці Чорнобильської трагедії у Полтавському літературно-меморіальному музеї І.Котляревського відкрито тематичну виставку художніх робіт дітей-чорнобильців “Життя без Чорнобиля” за участю ГО “Діти — Союз Чорнобиль”. У вестибюлі літературної частини музею квітне весна, співають птахи, зеленіють ліси, сміються щасливі діти. Такою у дитячій творчій уяві живе наша Батьківщина. Без Чорнобиля.

Здавна існує в Україні гарна традиція: на спомин про значиму подію посадити дерево, квітку або навіть зелений гай.

Колектив Полтавського літературно-меморіального музею І.Котляревського вирішив доповнити ланшафтну експозицію меморіальної садиби поета “Клумбою пам’яті і мрій”, що буде втіленням шани рятівникам країни від смертельної небезпеки та символом надій на світле майбутнє України.

Науковці музею знайшли однодумців у особі дитячої студії телебачення і радіо “Разом” телекомпанії “Лтава”. Керівник студії Наталія Святцева одразу підтримала цікаву ініціативу.

Саме в той день, коли вся Україна віддає шану героям-чорнобильцям, у музеї-садибі І.Котляревського відбулось хвилююче дійство: садівник музею Алла Братішко разом з науковцями Валентиною Скриль, Євгенією Сторохою, Мариною Голубничою та Ларисою Лобінцевою розмітили майбутній квітник на основі “цілинної” ділянки садиби письменника.

А малята-студійці із захопленням власноруч висадили підготовлену розсаду властивих для старосвітського обійстя квітів — чорнобривців, півників, першоцвітів.

Музейні працівники запевнили маленьких помічників у тому, що відтепер вони матимуть можливість доглядати за “Клумбою пам’яті і мрій”. Таке право отримує у музеї далеко не кожен, а лише той, хто долучається до таких добрих патріотичних акцій, як та, що відбулась.


Всі новини
План роботи
05.09.2023 – 12.09.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія