Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

День народження веселого мудреця

11.09.23, 08:45

Сонцесяйні дні ранньої осені завжди приносять до музею І. Котляревського цікаві презентації, виставки, дитячі флешмоби, квести, зустрічі з письменниками та літературознавцями. Адже саме цієї пори народився І. Котляревський. А на цьогорічний вересень також припадає славна дата 120-річчя відкриття пам’ятника письменнику та 225-річний ювілей першого виходу в світ його безсмертної «Енеїди», яка вже сучасниками великого полтавця сприймалась як правдивий життєпис їхнього життя, адже письменник не вигадував своїх героїв – він жив серед них.

Щедрий талант І. Котляревського, не дивлячись на його хрестоматійність і популярність, щороку відкривається для відвідувачів музею новими барвами, а сама постать поета, який відкрив світові Україну, щоразу стає ближчою. Полтавці сприймають його як свого сучасника, який завжди живе у полтавському часопросторі.

Тому в день народження письменника на подвір’ї його Садиби завжди людно. Безліч шанувальників особистості і творчості митця спішать цього дня до цього унікального куточка Полтави, щоб причаститись до таїн його життя і творчості. Адже тільки тут на полтавській садибі поета вповні можна відчути дух старосвітщини, глибоко сприйняти всі грані таланту митця.

Ось і цього року всіх гостей, що завітають до музею в день народження веселого мудреця - 9 вересня, зустрінуть герої його творів, що уже впродовж двохсот років живуть серед нас, наснажують і у часи скрути не дають впасти у зневіру, повсякчас підтримують нас як носії високих моральних чеснот.

Іскрометна інсценізація, розроблена і втілена науковцями музею, невідомі багатьом цікавинки з життя письменника стануть справжнім подарунком для кожного, хто завітає цього дня на гостини до найвідомішого полтавця.


Всі новини
План роботи
04.12.2023 – 10.12.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія