Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

День народження Європейського союзу: цікаві факти про ЄС

02.11.20, 14:13

Європейський союз - напевно найбільш природне сучасне економіко-геополітичне об’єднання на сьогоднішній день, яке представлене більш ніж пів мільярдом її жителів і наближаючийся до чверті в світовому валовому внутрішньому продукті частини економіки.

Утворився на основі підписаного 7-го лютого 1992-го року Маастрихтського договору, який набув чинності 1-го листопада 1993-го року.

Цьому передувала величезна робота, що почалася ще з 1951-го року, коли в Парижі було підписано договір про створення Європейського об’єднання вугілля і сталі. Європейський союз - це унікальне утворення націлене насамперед на ефективну регіональну інтеграцію. Загальні стандарти і основні цінності, якість і повага до прав людини, єдина, монолітна, але гнучка політика, питання колективної безпеки, роблять Єврозону найбільш надійним партнером як для найближчих сусідів, так і для всіх інших країн світу.

Тому, у зв’язку з Днем народження Європейського союзу працівники бібліотеки-філіалу №9 пропонують вам кілька цікавих фактів про ЄС:

· "Батьки" ЄС - Європейська економічна спільнота і Європейська спільнота вугілля і сталі.

· Країни-засновниці ЄС — Франція, Італія, Бельгія, Люксембург, Нідерланди і Федеративна республіка Німеччина. Термін їхнього членства перевищує 60 років.

· Територіально Європейський союз займає не лише Західну і Центральну Європу, а й деякі землі американського континенту, басейну Карибського моря та Індійського океану. ЄС у Гваделупі чи неподалік о. Мадагаскар — наслідок давньої колонізації цих земель європейцями.

· Більшість важливих рішень щодо Європейської Унії приймають у Брюсселі.

· У ЄС немає власних збройних сил, зате більшість країн-учасниць входять в НАТО.

· Шенгенська зона охоплює не всю територію ЄС, а лише 22

· Населення Євросоюзу — понад 500 мільйонів осіб.

· 75% громадян Європейського союзу мешкають у містах, і цей відсоток неперервно зростає.

· Найменша країна, що входить до Європейського союзу — республіка Мальта, територія якої менша навіть за Люксембург і о.Кріт.

· Найбільша країна ЄС — Франція.

· 2% території — саме така частина Данії входить до ЄС, у той час як її Фарерські острови й Гренландія — ні.

· Великобританія і Данія — країни ЄС, що офіційно відмовились замінити національну валюту на євро — ні тепер, ні будь-коли.

· Євро — грошова одиниця, що стала офіційною в 19 країнах Європейського Союзу і з часом повинна нею стати ще у сімох.

· Існують 4 країни, які не входять до Європейської Унії, проте перейшли на євро на внутрішньому ринку. Це місто-держава Монако поблизу Франції, анклав Ватикан у Римі, карликова держава Андорра між Францією та Іспанією та Найсвітліша республіка Сан-Марино в Італії.

· Чорногорія веде всі розрахунки в євро, проте до складу Єврозони не входить.

· Джеми й варення для продажу на території ЄС дозволено виготовляти лише з фруктів. Однак рецепти країн-учасниць, які включають у ці заготівлі овочі, виявились надто смачними, щоб відмовитись від них по всій Європі. Відтак, продовольчі норми Європейського Союзу визнають за фрукти також моркву, помідори й ревінь.

· У 2012 років тому Європейська Унія отримала Нобелівську премію миру.

· Європейська комісія або Представництво Євросоюзу в Україні з’явилось у Києві майже одразу після проголошення Незалежності - 1993 року.

Скажемо також, що цього року ми отримали методичні матеріали від Представництва Європейського Союзу в Україні для оформлення куточка "ЄС на книжковій полиці". Такий подарунок ми отримали в рамках проекту "Інформаційна підтримка ЄС - бібліотекам для дітей та юнацтва в Україні".
Всі новини
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія