Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

«Чудовим читайликам на добро і позитив!» Сергій Пантюк

03.03.23, 10:23

В рамках проєкту «Незламні та хоробрі: письменники у ЗСУ».

«Це всенародна війна, тому тут можна зустріти всіх. Дуже багато мистців узяло зброю до рук. Зі мною з першого дня воювали письменник і художник Борис Гуменюк, бард Ігор Двигало, актор, поет і бард Дмитро Лінартович. Через два місяці з іншого підрозділу до нас перейшов музикант і поет Живосил Лютий».

Працівники сектору соціокультурної діяльності Центральної бібліотеки ПМТГ у дописах продовжують знайомити читачів з незламними та хоробрими сучасними письменниками у лавах ЗСУ. Особливо в такий день, адже сьогодні світова спільнота святкує Всесвітній день письменника.

Пан Сергій є другом Центральної бібліотеки ПМТГ і в 2021 році відвідав бібліотеку-філію № 4, де залишив «частинку себе» та власні книги з дарчими написами: «Чудовим читайликам на добро і позитив!». Книги Сергія Дмитровича є у затишних бібліотеках-філіях №3, 4, 9, 13, 14 Центральної бібліотеки ПМТГ, де юні читачі зможуть познайомитись з вигаданими персонажами автора, а дорослі – з його прямою, дошкульною, але правдивою прозою про сучасну війну.

Сергій Дмитрович є автором поетичних збірок «Таїнство причастя» (1994 р.), «Тінь Аріяни» (1994 р.), «Храм характерників» (1996 р.), «Босяцький калфа» (2005 р.), книги віршів для дітей «Неслухняники», романів «Сім днів і вузол смерті» (2007) та «Війна і ми» (2012), збірки новел «Як зав’язати з бухлом і курінням», резонансних книг «Кримський гамбіт» та «Донецька мафія. Перезавантаження», науково-фантастичної повісті для дітей «Вінчі й Едісон», повісті для дітей «Тимко і ґелґотунчик Шкода», повісті для підлітків «Швидше не буває», збірки новел та оповідок «Книжка в дорогу» та численних публікацій у вітчизняній і закордонній періодиці (тексти перекладалися англійською, болгарською, грузинською, італійською, німецькою, румунською, сербською, французькою та хорватською мовами).

Також пан Сергій є організатором Всеукраїнського фестивалю поезії та авторської пісні «Під знаком Водолія» (1996 р., з 2008 р. – «Сліва-фест»), один із засновників фестивалю «Віршень», учасник багатьох різноманітних мистецьких фестивалів та перформансів.

Сергій Дмитрович є членом Спілки журналістів (з 1993 р.) та Національної спілки письменників України (з 1997 р.); переможець Міжнародного літературного конкурсу «Гранослов» (1993), лауреат Всеукраїнського поетично-музичного фестивалю «Лір» (1995), дипломантом Всеукраїнського конкурсу малої прози «Що записано в книгу життя», лауреатом Всеукраїнського конкурсу романів, кіносценаріїв та п’єс «Коронація слова» у номінації «Вибір видавців» (2009, 2011). Секретар Національної спілки письменників України по роботі з творчою молоддю.

Пан Сергій є співкоординатором мистецького середовища «Інша література», керівником видавничого проекту «Бібліотека сайту «Інша література», активістом Громадянської кампанії «ПОРА», членом її керівних органів.

Дуже важлива ще одна іпостась Сергія Пантюка – його громадська діяльність. Пов’язана вона передусім із популяризацією літературної творчості: Сергій Дмитрович читає курси поетичної майстерності, організовує поетичні фестивалі, веде літературні гуртки, є учасником експертних журі багатьох літературних конкурсів ‒ словом, заохочує і навчає всіх, хто має снагу до Слова, писати, творити.

Від 24-го лютого 2022 р. – доброволець Територіальної оборони міста Києва (ТРО), від травня 2022 р. – Сергій Дмитрович («Сліва») у лавах ЗСУ.

«Війна не може зовсім випаруватися з життя того, хто хоч трохи нею жив… Врешті, війна — вона така ж вічна, як і ми, і все питання лише в тому — в якому ракурсі ми її розглядаємо».

Всі новини
План роботи
29.05.2023 – 04.06.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія