Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Чорнобиль… Без права забуття

26.04.23, 14:53


Атомна енергія не прощає помилок. 37 років тому світ сколихнула приголомшлива новина – 26 квітня сталася трагедія, яка стала найбільшою техногенною аварією XX століття та увійшла в історію людства під назвою «Чорнобильська катастрофа». Чорнобиль став зоною душевного болю і постійної тривоги мільйонів українців. З 26 квітня 1986 року увесь народ України живе «до» і «після». «До» і «після» катастрофи на ЧАЕС.
Відтоді ця трагічна дата стала днем скорботи за тими, хто загинув чи постраждав від цієї катастрофи, та днем вшанування учасників ліквідації наслідків цієї страшної аварії, які ризикуючи своїм життям та здоров’ям, гідно виконали свій обов’язок і захистили людство від зникнення.
В пам’ять і вшанування патріотизму і мужності героїв-чорнобильців в Центральній бібліотеці Полтавської МТГ відбулася година-спогад «Чорнобиль… Без права забуття». Учасники заходу – учні місцевої ЗОШ №19 згадали події трагічного квітня 1986 року, переглянувши відео презентацію «Чорнобильські сльози» та ознайомившись з матеріалами книжкової виставки «Чорнобиль! Його забуть не дозволя майбутнє». Цікавим і змістовним було спілкування школярів з безпосередніми очевидцями тих подій, що завітали на захід. Надія Федорівна Літош та Любов Павлівна Лещенко поділилися своїми спогадами про ті страшні дні, згадали історії з життя, всі разом переглянули світлини з сімейних альбомів… Присутні висловили слова вдячності та побажання здоров’я почесним гостям та подарували музичну композицію.

Всі новини
План роботи
05.09.2023 – 12.09.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія