Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Чому ялинку прикрашають?

31.12.20, 11:42

Новий рік вже на порозі. Багато хто вже прикрасив ялинки та насолоджується вогниками гірлянд.

Працівники бібліотеки-філіалу №10, в свою чергу, вирішили розповісти цікаві факти про різдвяні прикраси, які милують наше око в цей особливий період.

· Прототипом ялинкової кульки є райське яблуко. Раніше ялинки прикрашали саме цим фруктом, а потім до нього почали додавати цукерки, горішки, пряники і т.д. Оскільки, гілки не витримували такої ваги, то почали виготовляти порожнисті легенькі скляні кулі.

· Традиція прикрашати ялинку бере початок у Німеччині. Здавна її наряджали саме до Різдва, а не до Нового року: католики - до 25 грудня, православні – 7 січня.

· Чому ж саме ялинка слугує символом різдвяних свят? За однією з версій причина полягає в тому, що це вічнозелене дерево. Таким чином, вона символізує вічне життя.

· Як різдвяну прикрасу на ялинках ставили свічки, але через небезпеку пожежі, вони були замінені на гірлянди та дощик.

· Зірка на верхівці новорічного дерева є символом Вифлеємської зірки. Саме вона сповістила про те, що народився Месія Ісус Христос.

· Традиція класти подарунки в панчохи пов’язана з історією про Святого Миколая (Санта Клауса). Одного разу він підкинув бідній родині через димар три мішечки із золотом. Мішечки потрапили в панчохи та черевики, які сушилися біля каміна.

В будь-якому випадку, сам процес прикрашання ялинки об’єднує родину та надає особливого настрою, адже вона вже давно увійшла в наше життя як символ радості та сподівань на щасливий рік, що наступає.

Всі новини
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія