Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Білі круки 2020. Сторінками «Піратського маршруту» Галини Малик

21.10.20, 09:30

Дві українські книжки потрапили до престижного щорічного каталогу «Білі круки 2020. «Сапієнси» Володимира Аренєва і «Піратський маршрут» Галини Малик – серед 200 назв книг 36 мовами з 56 країн світу.

The White Ravens вважається одним із ключових орієнтирів у світі дитячої та підліткової літератури і не лише представляє найкращі видання, а й визначає ключові тенденції для видавців, критиків, продавців книжок і, звісно ж, для маленьких читачів та їхніх батьків.

Щороку фахівці обирають найкращі видання з-поміж 9 тисяч книжок, які надходять до Міжнародної Молодіжної Бібліотеки (International Youth Library) в Мюнхені з усього світу. Основними критеріями відбору є «універсальність теми та/або виняткові й часто новаторські художні рішення, літературний стиль і дизайн».

«Непросте завдання знайти «Білих круків» серед численних нових видань, які бібліотека отримує щороку як безкоштовні та оглядові екземпляри. Для складання каталогу рекомендацій з міжнародної дитячої та юнацької літератури, який видається щороку з 1984 року, потрібна ціла команда редакторів», – зазначають на сайті бібліотеки.

Міжнародна Молодіжна Бібліотека Мюнхена – найбільша у світі бібліотека дитячої та підліткової літератури. Її заснувала 1949 року власниця замку Блютенбурґ Єлла Лепман, яка визначила завдання бібліотеки – збирати літературу для дітей та юнацтва з усього світу, опрацьовувати й надавати як дітям, так і дорослим, щоб підтримувати й впроваджувати міжкультурне порозуміння.

Першою українською книжкою, що з’явилися серед «Білих круків» ще 2001 року стала «Рукавичка» видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», яку проілюстрував Володимир Голозубів. Відтоді перелік та Міжнародна Молодіжна Бібліотека в Мюнхені регулярно поповнюються українськими книжками…

Бібліотекарі бібліотеки-філіалу № 1 Полтавської МЦБС підготували відео-подорож сторінками книги Галини Малик і Грасі Олійко «Піратський маршрут» та запрошують охочих до читання відвідати абонемент бібліотеки. Бо краще самому прочитати, ніж побачити чи почути!

Читаймо, бо ми того варті!

Всі новини
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія