Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Бібліотекарі закликають: «Досліджуйте нові світи – читайте!»

23.04.20, 10:25

23 квітня, починаючи з 1996 року, щороку відзначається Всесвітній день книги та авторського права – свято авторів, видавців, критиків, бібліотекарів, читачів і всіх-всіх, хто часом залишається «за лаштунками» книговидання, запроваджене ЮНЕСКО. Цей День покликаний наголосити на фундаментальній важливості книжки та її незамінності в інформаційному суспільстві. Одна з головних його цілей – промоція читання і книговидання, привернення уваги до культури писемного слова, а також до питань авторського права і захисту інтелектуальної власності.

Особливістю впровадження такого дня на світовому рівні є усвідомлення книжки як потужної зброї у налагодженні миру й нівелюванні соціальних проблем: книжка, що втілює творчі поривання людини і її прагнення поділитися власними ідеями і здобутками зі світом, має сприяти діалогу, взаєморозумінню і толерантності.

Нині Всесвітній день книги й авторського права святкують у 190 країнах світу. 23 квітня відбувається багато цікавих заходів. Зокрема, проголошення Всесвітньої столиці книги. Проводять виставки, громадські читання, симпозіуми, присвячені проблемам захисту інтелектуальної власности та книговидання.

Книжковою столицею світу 2020 року була обрана столиця Малайзії Куала-Лумпур. Книжковою столицею світу 2021 року стане столиця Грузії Тбілісі. Про це йдеться на офіційному сайті ЮНЕСКО, де розробляються інструменти популяризації читання серед молоді.

Однією з найпопулярніших особистостей в сучасному світі є Ілон Маск – людина, що створює інструменти і технології майбутнього. Його перша компанія перетворилася в PayPal, наступна - Tesla Motors очолює революцію на ринку автомобілебудування, SpaceX – розробляє найпередовіші космічні технології і планує в недалекому майбутньому почати колонізацію Марса. На питання, як він навчився будувати ракети, Маск відповідає просто: «Читав книги». І дійсно, Маск відомий як завзятий книголюб. Кожен день він намагається приділяти читанню, як мінімум, 30 хвилин. У його бібліотеці художня фантастика займає почесне місце поруч з науково-популярною літературою, тому що вона не лише цікава, але й корисна. Дізнатися чому, вам допоможе підготовлене нами інформ-досьє «МАЙБУТНЄ МИНУЛОГО. Фантастична література і її передбачення майбутнього, які стали реальністю». Ідеї, народжені письменниками-фантастами у минулому, були реалізовані у майбутньому, зокрема і в наші часи. Можливо, за допомогою нашого інформ-досьє, розробленого працівниками методичного відділу центральної бібліотеки https://cbs.poltava.ua/index.php/bibliotechnomu-fakhivtsiu/3010-majbutne-minulogo , ви зможете дати відповідь на гасло ЮНЕСКО "Отже, ваша наступна книга – це …?", проголошене для популяризації читання.

Всі новини
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія