Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Бібліотекарі й читачі глибоко сумують, що відійшов у засвіти відомий поет-шістдесятник Володимир Мирний

22.07.20, 14:50

21 липня Полтавська обласна організація Національної спілки письменників України з сумом повідомила, що пішов з життя відомий письменник Володимир Степанович Мирний. Працівники Полтавської міської централізованої бібліотечної системи розділяють цей смуток. Володимир Мирний був великим другом полтавських міських бібліотек. Він нерідко брав участь у масових заходах, які проводилися в центральній бібліотеці міста, творчі зустрічі з ним часто відбувалися в бібліотеках-філіалах №7 та №13 (поет мешкав по-сусідству з цими двома бібліотеками, приходив сюди працювати над своїми творами).

Поет, прозаїк, публіцист, перекладач Володимир Мирний народився в селі Супротивна Балка Новосанжарського району Полтавської області першого листопада 1935 року. У 1959 році він закінчив Львівський університет, працював учителем, журналістом районної газети. Потім трудова стежина привела Володимира Степановича в Полтавський обласний краєзнавчий музей, далі – в обласну організацію Українського товариства охорони пам’яток історії та культури. З 1991 по 2000 рік Володимир Мирний очолював обласну організацію Національної спілки письменників України. Як поет став відомий з 1952 року.

- Майстер пензля змальовує природу фарбами, а Володимир Мирний не менш образно передає красу рідної природи словом, - казала волонтерка, член читацької ради бібліотеки-філіалу №7 Людмила Калинюк ще за життя поета. - Володимир Мирний - великий гуманіст. Він показує життя нашого народу таким, як воно є, тому вважаю його великим громадянином України. На творах Володимира Мирного можна виховувати молоде покоління, в чиїх руках – майбутнє України. Біль за нашу Україну, який звучить і в поезії, і в прозі Володимира Мирного, неодмінно знаходить відгук у серцях читачів.

«Як хочеться мені у всьому чистоти – у помислах, в ділах, у душах і в усмішках…» - написав у одному з віршів поет Володимир Мирний.

Бібліотеки міста Полтави і далі дбайливо зберігатимуть і старанно популяризуватимуть книжки Володимира Мирного, на його творах буде виховуватися молоде покоління.

Всі новини
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія