Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Бібліотека в допомогу, або як пройшов місяць цифрової грамотності

01.12.21, 09:26

Комп’ютери, планшети, соціальні мережі та багато інших технологій змінили світ і багато в чому вплинули на те, як ми отримуємо нові знання про навколишній світ. Всі ми розуміємо, що сучасні діти починають користуватися смартфонами ще в ранньому віці. Вони легко засвоюють новітні технології та як правило, зацікавлені в навчанні. Але в наш час важливо мати доступ до навчання та освіти громадянам різного віку. Прискорена цифровізація під час пандемії COVID-19 підкреслила наявну нерівність між категорією громадян середнього та похилого віку і молоді, оскільки багато людей похилого віку не мали доступу до онлайн-послуг. На сьогодні це легко можна виправити, скориставшись курсами та освітніми серіалами, які надає Освітня онлайн платформа «Дія. Цифрова освіта». Бібліотека-філіал №2 у партнерстві з платформою прийняла участь у масштабній інформаційній кампанії, що надала можливість українцям безкоштовно здобути знання з цифрової грамотності для всіх верств населення.

Місяць цифрової грамотності тривав з 1 до 30 листопада включно. Наші користувачі подивились освітній серіал «Обережно! Кібершахраї», що розкриває актуальну тему кіберзахисту: як вберегтися від витоку інформації, як запобігти крадіжці фінансового номера, і що робити якщо вберегтися від інтернет-шахраїв не вийшло.

Для працівників бібліотеки також важливо володіти цифровими навичками, кожен зміг перевірити свій рівень знань, прийнявши участь у національному тесті на цифрову грамотність Цифрограм та отримати сертифікат.

Цифрова компетентність – є однією із найважливіших наразі компетенцій: без неї практично неможливо використовувати всі можливості сучасних технологій. До поняття цифрової грамотності ми відносимо і цифрову гігієну, і захист персональних даних, і етичну поведінку у цифровому середовищі, і основи поводження з комп’ютерною технікою тощо. Оскільки сьогодні левова частка комунікацій та послуг надаються через Інтернет, то недотримання правил цифрової гігієни може призвести як до витоку вашої банківської інформації, так і особистих даних, що можуть потрапити до рук зловмисників. Саме тому чим раніше ми будемо вчитися цифровій грамотності, тим краще для нас самих. Тож не зупиняємося на досягнутому, а й далі вдосконалюємо свої знання та навички разом!

Всі новини
План роботи
15.08.2022 – 21.08.2022
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія