Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ПОЛТАВУ

22.09.22, 14:33

Браїлки - передмістя Полтави, що відоме з ХVII століття. У 1660-1670 роках тут був хутір Івана Браїла (Браїлка), полтавського городового отамана, потім полкового осавула, а згодом і полтавського полковника. За переписом 1859 року на Браїлках було п’ять дворів і мешкали 30 жителів.

У другій половині ХІХ сторіччя поруч із Браїлками по Кременчуцькій поштовій дорозі проклали Решетилівську вулицю (сьогодні – Маршала Бірюзова). 1926 року, як і інші передмістя Полтави, Браїлки ввійшли до складу міста. У 30-х роках ХХ століття почалась забудова авіа містечка. У 1960-1970 роки Решетилівську вулицю розширили, почалась забудова промисловими підприємствами. Тут зростав мікрорайон Браїлки.

Святкуючи цього року 60-річчя полтавського тролейбусу, відзначимо, що одні з перших тролейбусних маршрутів були прокладені саме на Браїлки: 2 березня 1964 року введено в дію тролейбусну лінію.

Одна з головних вулиць мікрорайону Браїлки носить назву Гожулівська, тому наша розповідь про Браїлки була б неповною, якби ми не згадали про Гожули – село, яке входить до складу Полтавської територіальної громади і має свою цікаву історію.

Гожули (Гуджули ) починаються одразу за територією заводу ГРЛ. Хутір Дем’яна Гуджула, господар якого у 60-70х роках XVII ст. періодично згадується як полтавський полковник та городовий отаман. Спочатку Гуджул володів хутором, а в документах Полтавського полку, датованих січнем 1718 року, підписаних гетьманом Скоропадським, пишуть вже про село Годжули. В останній чверті XVIII століття Годжули трансформувалися в більш милозвучні Гожули. В дореволюційні часи Гожули славилися маєтком, або «дачею» високоосвіченої поміщиці Єлизавети Іванівни Милорадович. На жаль, маєток до наших часів не зберігся

Всі новини
План роботи
05.09.2023 – 12.09.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія